Bude to mať dohru? Kolíková otvorene, či sa obáva prešetrenia prípadu smrti generála Lučanského 

Premiér Robert Fico (Smer-SD) dlhodobo zastáva presvedčenie, že generál Milan Lučanský († 51) sa stal obeťou politických represálií, ktoré nastolila vtedajšia vláda Igora Matoviča (hnutie Slovensko, bývalé OĽaNO).

K úmrtiu bývalého policajného prezidenta došlo počas mandátu bývalej ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej (SaS), ktorú vtedajšia opozícia žiadala o okamžité odstúpenie z funkcie a vyvodenie politickej zodpovednosti.

V súvislosti so záhadnými úmrtiami v kolúznej väzbe sa spomína aj smrť advokáta Ľubomíra Krivočenka. Ten sa vo väzení nakazil covidom-19 a ochoreniu podľahol v dôsledku toho, že mu nebola poskytnutá pľúcna ventilácia.

Hoci prípad úmrtia bývalého policajného prezidenta Lučanského bol uzavretý, exministerky Kolíkovej sme sa pýtali, či sa neobáva, že nástupom vlády pod vedením Roberta Fica sa otvorí prešetrenie tejto veci.

„Tieto tragické úmrtia, ktoré mi je naozaj úprimne ľúto, že k nim došlo; sú v akýchkoľvek politických debatách a tlačových konferenciách vyťahované práve vtedy, keď chýbajú argumenty,“ hovorí v úvode exministerka Kolíková.

Zdroj: sita.sk