Dobre sa budú mať len tí, ktorí vás podporia? Majerský vyzval Pellegriniho, aby prestal s kupovaním voličov na juhu Slovenska

Rapídna podpora od vládnej koalície pre okresy Dunajská Streda a Galanta je výmenou za podporu predsedu parlamentu Petra Pellegriniho (Hlas-SD) v prezidentských voľbách od politickej strany Maďarská aliancia.

Uviedol to predseda Kresťanskodemokratického hnutia Milan Majerský. Predsedu parlamentu preto vyzval, aby prestal s kupovaním voličov na južnom Slovensku a začal sa zaujímať aj o občanov žijúcich na Spiši, Orave či Liptove.

„Pán Pellegrini si vážne myslí, že ľudia na Slovensku si nevedia spočítať dva a dva? Kde je tá sľubovaná – zodpovedná a vizionárska pomoc pre všetky regióny, ktoré to potrebujú? Takto vyzerá ten váš pokoj, že dobre sa budú mať len tí, ktorí vás podporia?,“ pýta sa predseda kresťanských demokratov.

Výjazdové rokovanie v Galante zorganizovala Ficova vláda na stredu. Predseda Maďarskej aliancie Krisztián Forró, ktorý bol na výjazdovom rokovaní prítomný, zároveň v stredu zrušil plánované stretnutie s občianskym kandidátom za prezidenta Ivanom Korčokom s tým, že už je bezpredmetné.

Podľa Korčoka je očividné, že strana plánuje podporiť v druhom kole prezidentských volieb jeho súpera Petra Pellegriniho. Súčasne si Forró v stredu popoludní naplánoval tlačovú konferenciu s Pellegrinim, ktorá by sa mala týkať aktuálnej prezidentskej kampane.

Zdroj: sita.sk