Dominik Hašek chce zabrániť zápasom NHL v Prahe: Ak by mal nastúpiť jediný Rus, tak…

Zámorská hokejová profiliga v najbližšom ročníku opäť zavíta do Prahy. V rámci NHL Global Series 2024 sa v českej metropole stretnú tímy Buffalo Sabres a New Jersey Devils, hrať sa bude 4. a 5. októbra 2024 vo vyše 17-tisícovej O2 Arene.

V tíme New Jersey by sa mohol v Prahe predstaviť aj slovenský obranca Šimon Nemec, ktorý si tam aktuálne upevňuje svoje miesto v nováčikovskej sezóne.

Proti konaniu zápasov NHL v Prahe sa v minulých týždňoch ostro vyjadril bývalý hviezdny český brankár Dominik Hašek: „Urobím všetko pre to, aby sa u nás NHL nehrala. Necháva vo svojich zápasoch ďalej nastupovať Rusov, čím robí obrovskú reklamu na vojnu,“ povedal pre MF Dnes.

„Chcem, aby každý fanúšik vedel, že kvôli tejto súťaži už viac ako dva roky zomierajú ľudia. A to musíme zastaviť. Bola by hrôza, keby naša vláda povolila tieto stretnutia. To sa nesmie stať. Nesmieme pripustiť, aby sa na našom území propagovala ruská útočná vojna,“ vyjadril sa olympijský šampion z Nagana a dvojnásobný víťaz Stanleyho pohára.

„Pre mňa je najpodstatnejšie, že robím všetko pre to, aby som zachránil ľudské životy. To je hlavný dôvod, prečo kritizujem NHL za jej postoj. Stratené a zmrzačené životy to však už nikdy nevráti,“ napísal Dominik Hašek v odpovediach pre ČTK.

„Neviem, či je reálne, aby som to celé dokázal zastaviť a zápasy NHL sa v Prahe tento rok neodohrali. Ak by však mal nastúpiť jediný ruský občan, ktorý ruskú vojnu oficiálne neodsúdil a aj sa podľa toho nesprával, tak viem, že urobím všetko pre to, aby sa tu žiadny zápas nekonal,“ uviedol Hašek, ktorý patrí medzi legendy Sabres a jeho dres visí pod stropom haly KeyBank Center.

Zdroj: agentura ČTK