Fico: Lipšic musí skončiť, je to mocenské rozhodnutie a on je neudržateľný

Šéf Úradu špeciálnej prokuratúry Daniel Lipšic musí skončiť. „Áno, je to mocenské rozhodnutie, lebo on je neudržateľný,“ povedal v stredu premiér Robert Fico.

Panika opozície

Úrad špeciálnej prokuratúry je podľa jeho slov „neopraviteľná inštitúcia,“ preto ju treba zrušiť. Odchod Lipšica z čela úradu by to podľa neho nevyriešil, pretože špeciálna prokuratúra je plná jeho ľudí.

Súčasné dianie v parlamente okolo prijatia novely Trestného zákona je podľa neho „panika opozície“. Opozícia podľa neho potrebuje Lipšica, „aby nás naďalej naháňal a kriminalizoval“.

S prácou ministra vnútra je spokojný

Zdôraznil, že legislatívne návrhy, ktoré vláda predkladá, nie sú žiadnym prekvapením, pretože ich vopred avizovala.

Odmieta tiež kritiku opozície, že vláda sa snaží prijať zásadné zmeny v oblasti trestného práva v skrátenom legislatívnom konaní a nerozumie tomu, prečo sa všetko na Slovensku točí teraz len o tom. „Toto nie je skrátené legislatívne konanie, to je predĺžené legislatívne konanie, to sú stovky vystúpení,“ vyhlásil.

Téma zmien v rámci NAKA je podľa premiéra internou záležitosťou ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD) a nebavili sa o nej. S doterajšou prácou ministra je Fico spokojný. „Ministrovi vnútra to zatiaľ veľmi dobre ide,“ povedal.

Zdroj: sita.sk