Firma Bosch, ktorá na Slovensku zamestnáva 400 ľudí, oznámila definitívny koniec. Idú prepúšťať

Nemecká spoločnosť Bosch odchádza v východného Slovenska. Firma v pondelok (26. 2.) zamestnancom oznámila, že budú prepúšťať a ukončia výrobu, informuje o tom denník Sme.

Ako dôvod uviedli znižovanie nákladov.

„Spoločnosť Bosch sa rozhodla ukončiť výrobu eBike pohonov od marca 2024. Zamestnanci boli 26. februára o rozhodnutí informovaní,“ potvrdil pre portál riaditeľ korporátnej komunikácie skupiny Bosch pre Česko a Slovensko Pavel Roman.

Týmto rozhodnutím Bosch podľa neho zároveň definitívne upúšťa od rozširovania existujúceho výrobného areálu v Prešove.

​Bosch plánoval v priemyselnom parku pri Prešove postaviť fabriku na výrobu elektromotorov do bicyklov a zamestnať mal až 4-tisíc ľudí. Výkup pozemkov však nakoniec ministerstvo hospodárstva zastavilo. Kúpno-predajné zmluvy majitelia pozemkov podpísali, no peniaze nedostali. Sporná bola ich cena.

Nemci už vlani výrobu rozbehli v prenajatej hale. Zamestnali približne 400 ľudí, no vo vlastnej fabrike ich malo byť až 10-násobne viac.

Zdroj: tvnoviny.sk

One thought on “Firma Bosch, ktorá na Slovensku zamestnáva 400 ľudí, oznámila definitívny koniec. Idú prepúšťať

  1. Eú 👎nie myšlienka Eú je zle ale poslanci ktorí už nedokážu reálne rozmýšľať a myslia iba na seba na svoje kšefty na svoje bohatstvo a o ludi sa nestarajú hanba takým poslancom 🤮

Comments are closed.