HONDA CMX500 Rebel, modelový rok 2024

Rebel, obľúbený kompaktný cruiser značky Honda, určený vďaka svojmu radovému dvojvalcu s objemom 500 cm3 pre držiteľov vodičského oprávnenia kategórie A2, získal pre rok 2024 dve nové farebné prevedenia. Štandardná výbava s pomocnou/klznou spojkou, LED svetlami a ukazovateľom zaradeného rýchlostného stupňa. K dispozícii zostáva pre rok 2024 aj verzia „S“ s príslušenstvom namontovaným vo výrobe (kryt svetlometov, celočierne kryty vidlice a sedadlo v štýle diamantového stehu) – teraz s povrchovou úpravou Pearl Shining Black.

Pre mnoho jazdcov vo veku okolo 20 rokov – generáciu Z, ktorá vyrástla v digitálnej ére – motocykle znamenajú omnoho viac, než iba dopravný prostriedok. Musí stelesňovať životný štýl, prístup a musí svojmu majiteľovi umožniť vyjadriť vlastnú identitu. Očakávania týchto jazdcov sa líšia od motocyklového mainstreamu a to sa odráža aj v strojoch, ktoré ich oslovujú. Musia vyhovovať ich životnému štýlu, ale zároveň musia ponúkať potenciál pre ďalšie individuálne úpravy. Vďaka spojeniu tradície a najmodernejších nových nápadov a pohľadov je CMX500 Rebel presne takým motocyklom.

Na obdiv stavia svoj klasický nadčasový vzhľad, ktorý sa však prelína s individuálnym progresívnym a moderným štýlom. Vďaka tomu sa CMX500 Rebel už pri svojom predstavení v sezóne 2017 stal okamžitým hitom. Jeho popularita odvtedy nijako neklesla – a to ani medzi ženami, ktoré predstavujú 33 % majiteľov. Vďaka tomu sa tento stroj v roku 2021 stal najpredávanejším modelom kategórie „Custom“ v Európe.

Pre rok 2020 Rebel získal viac komfortu a praktickosti, a to najmä vďaka upravenému sedlu a revidovanému nastaveniu odpruženia. Nový je taktiež ukazovateľ zaradeného rýchlostného stupňa. Nový bol tiež svetlomet aj zadné svetlo a vďaka novým LED ukazovateľom smeru je odvtedy všetko osvetlenie stroja kompletne zložené z LED diód. Vylepšený výfukový systém vrátane nového výfukového snímača umožnili splnenie požiadaviek normy EURO5.

Dostupný, ľahko použiteľný a ľahko ovládateľný Rebel sa vydáva vlastnou cestou, ale zároveň predstavuje nepopísané plátno pripravené na všetko, čo predstavivosť jeho majiteľa prinesie. Z technického hľadiska zostal stroj pre rok 2024 nezmenený, ale dostáva dve úplne nové – a štýlové – štandardné farby a novú modernú farbu pre edíciu „S“.

Model Rebel pre rok 2024 bude dostupný v nasledujúcich farebných vyhotoveniach:

Strieborná – Seal Silver

Metallic **novinka**

Zelená – Matt Laurel Green

Metallic **novinka**

Čierna – Mat Gunpowder Black Metallic

Rebel ‘S’ Edition pre rok 2024 bude dostupný v nasledujúcom farebnom vyhotovení:

Pearl Shining Black **novinka**

Edícia „S“ – je dostupná s kompletnou súpravou príslušenstva montovaného priamo vo výrobe, ktorá zahŕňa kryt svetlometu so zatmaveným štítkom, retro kryty a manžety prednej vidlice a špeciálne sedlo s prešívaným kosoštvorcovým vzorom.

Z technického hľadiska zostal stroj pre rok 2024 nezmenený

Zdroj: automagazin.sk