KONKURZ DO MUZIKÁLU MOJŽIŠV DIVADLE NOVÁ SCÉNA

Divadlo Nová scéna vyhlasuje konkurz do pripravovaného pôvodného slovenského muzikálu MOJŽIŠ a  hľadá talentovaných interpretov, ktorí na vysokej úrovni ovládajú  spev, tanec a herectvo. Konkurz do spevácko-tanečnej company sa bude konať v priestoroch divadla v dňoch 21.-22. apríla 2024. Premiéra muzikálu bude 25. októbra 2024.

Pôvodný slovenský muzikál MOJŽIŠ pripravuje už dva roky režisér a špičkový muzikálový interpret Patrik Vyskočil spolu s tímom tvorcov. Patrik Vyskočil má v domovskom Divadle Nová scéna na konte úspešné réžie muzikálov Cyrano z predmestia, The Bodyguard, autorskej tanečno-hudobnej šou Ak veríš zázrakom a  množstva koncertov. Známy biblický príbeh ho zaujal už v detstve:

„Prvé stretnutie s  príbehom Mojžiša bolo na hodinách náboženstva, dokonca jedna z mojich najobľúbenejších animovaných hudobných rozprávok je práve Princ Egyptský
s fenomenálnou hudbou Hansa Zimmera. Neskôr v dospelosti ma inšpiroval film Ridleyho Scotta Exodus, ktorý sa primárne zameriava na vzťah nevlastných bratov Mojžiša a Ramzesa. Zhruba pred tromi rokmi som začal premýšľať nad tým, ako spracovať dôležité súčasné celospoločenské témy v pôvodnom muzikáli. Zvolil som si práve Mojžiša a  tému biblického Exodu, aby som na jeho základe postavil silný príbeh hľadania kultúrno národnostnej identity, hľadania nádeje, viery a odpustenia, ktoré tak veľmi absentujú v súčasnej polarizovanej spoločnosti.


Na pomoc si Patrik Vyskočil vybral skúsených tvorcov, na scenári sa spolu s ním podieľajú Dávid Hartl a Peter Pavlac, na hudbe spolupracuje s Ľubomírom Dolným a texty piesní píše spolu s vynikajúcim textárom Jánom Štrasserom. Choreografiu bude mať v muzikáli na starosti Ladislav Cmorej, kostýmy navrhne Ľudmila Várossová a scénu Marek Hollý.

Diváci sa tak od 25. októbra 2024 môžu tešiť na celovečerný muzikál s veľkolepými speváckymi a tanečnými číslami v sprievode živého orchestra, ale najmä na plnohodnotný divadelný zážitok s úžasnými umelcami. Stálicami Divadla Nová scéna, ale aj hosťami ako Richard Autner, Barbora Švidraňová, Soňa Norisová a Petra Dubayová, ktorí prijali ponuku režiséra k spolupráci: „Veľmi sa z toho teším a keďže sa jedná o veľký výpravný muzikál, potrebujeme veľa interpretov, ktorí na vysokej profesionálnej úrovni ovládajú všetky muzikálové zložky, teda spev, tanec a herectvo. Prostredníctvom konkurzu teda hľadáme mladých šikovných umelcov, ktorí doplnia náš ansámbel,“ hovorí tvorca a režisér muzikálu Mojžiš Patrik Vyskočil.

Konkurz do muzikálu MOJŽIŠ sa bude konať v dňoch 21. a 22. apríla 2024 v Divadle Nová scéna, všetky detaily konkurzu spolu s prihláškou nájdu záujemcovia na https://www.novascena.sk/aktuality/02-04-2024-konkurz-do-muzikalu-mojzis

PR: Zuzana Šebestová