Líder Progresívneho Slovenska oznámil šokujúcu správu

Michal Šimečka oznámil na svojom profile na sociálnej sieti Facebook šokujúcu novinku. Na poste podpredsedu Európskeho parlamentu končí!

“Včera som predsedníčke Európskeho parlamentu Roberte Metsole oznámil moju rezignáciu na post podpredsedu EP, platnú od 17. októbra. Som vďačný a hrdý na to, že som ako historicky prvý Slovák mohol reprezentovať našu vlasť na tejto pozícii. Moment, kedy slovenčina po prvýkrát zaznela od predsedníckeho stola pri rokovaní EP, si už budem pamätať navždy,” píše líder Progresívneho Slovenska.

Tvrdí, že dva roky na tejto pozícii boli skvelou školou vrcholovej politiky. “Vyjednávania s kľúčovými ministrami členských krajín a s komisárkami EÚ, hľadanie dohôd a kompromisov medzi konzervatívcami, liberálmi a socialistami z celej Európy, vedenie rokovaní vyše 700 poslancov a poslankýň. My na Slovensku nie sme o nič horší, či menej šikovní – stačí poctivo a denne robiť svoju odbornú robotu a dokážeme sa presadiť, v Európe aj všade vo svete,” píše Šimečka.

Na koniec statusu dodal, že sa naplno vracia do slovenskej politiky. Ako líder opozície bude dôsledne kontrolovať kroky vlády Smeru, Hlasu a SNS. Voči ich štýlu vládnutia chce budovať oveľa lepšiu a kvalitnejšiu alternatívu. Využije pritom údajne všetky zručnosti a kontakty z európskej politiky, tak aby pre Slovensko ubránil európsku budúcnosť.

Zdroj: 1.pluska.sk

Na poste podpredsedu Európskeho parlamentu končí!

One thought on “Líder Progresívneho Slovenska oznámil šokujúcu správu

Comments are closed.