Lokálne alternatívne Bratislavské rádio je minulosťou. Na jeho frekvenciách od nedele vysiela Top Rádio

Na frekvenciách 97,2 MHz (Petržalka a Devínska Nová Ves) a 106,1 MHz (Dúbravka) si obyvatelia a návštevníci hlavného mesta môžu od nedele naladiť nové rádio. Rockové Top Rádio na uvedených frekvenciách vystriedalo práve zaniknuté Bratislavské rádio, ktoré v éteri vydržalo iba približne jeden a pol roka.

V decembri minulého roka do spoločnosti Radio ON, ktorá stanicu prevádzkuje, vstúpil nový investor, čím zároveň došlo k zmene manažmentu stanice. S novým vedením sa očakávali aj ďalšie personálne zmeny, či zmeny vo vysielaní. Tie na seba nenechali dlho čakať.

Novinky stanica avizovala už niekoľko týždňov prostredníctvom svojich profilov na sociálnych sieťach, kde najskôr poodhalila nové logo, následne ukázala aj nové štúdio, ktoré vybudovala v biznis centre BBC1 na Plynárenskej ulici v Bratislave. Nový názov rádia bol skrytý v popisoch fotografií, kde napríklad pri fotke nového štúdia stanica uviedla “červená bude top”.

Nič bližšie o termíne rebrandingu ani o zmene hudobného formátu však stanica nekomunikovala. Zmena na Top Rádio nakoniec nastala o polnoci zo soboty na nedeľu. Vysielanie stanice aktuálne tvorí iba prúd rockovej hudby a nové jingle. Vypočuť si ho môžete aj u nás na webe alebo cez naše mobilné aplikácie.

Rockový formát pritom na lokálnej frekvencii 97,2 MHz nie je novinkou. Do roku 2019 tu vysielalo Rádio Aligator, zamerané na classic rock. Od apríla 2019 sa zmenilo na alternatívne Rádio The End, následne v júni 2022 prišla ďalšia zmena na viac mainstreamové Bratislavské rádio, ktoré sa ale po čase vrátilo späť k alternatívnemu playlistu. Za posledných 5 rokov je teda Top Rádio už štvrtá značka, ktorú si na rovnakej frekvencii Bratislavčania môžu naladiť.

Zdroj: riadia.sk