Ľubomír Solák: Novým šéfom Policajného zboru SR

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok oznámil významnú zmenu v čele slovenskej Polície. Po stredajšom vypočutí pred Výborom Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť potvrdil, že Ľubomír Solák bude vymenovaný za šéfa polície od piatka, 1. decembra. Solák momentálne pôsobí na poste šéfa polície na základe dočasného poverenia.

Minister Šutaj Eštok prezentoval Soláka ako ideálnu osobnosť pre vedenie Policajného zboru s dôrazom na jeho oddanosť k práci policajta, význam spravodlivosti a nepoddajnosť politickým tlakom. “Som presvedčený o tom, že pán Solák bude tou správnou osobnosťou na čele Policajného zboru. Je to človek, ktorý je policajtom telom aj dušou, ktorému nesmrdí policajná uniforma, ktorý sa bude vždy zastávať zákona, spravodlivosti aj svojich policajných kolegov,” uviedol Šutaj Eštok.

Novozvolený šéf polície zaujal pevný postoj k prioritám, ako je personálny podstav, materiálno-technické zabezpečenie a infraštruktúra polície. Jeho záväzok k zachovaniu zákona pre každého a vyriešeniu vnútorných problémov policajného zboru podčiarkuje jeho odhodlanie pri vedení.

Solák sľúbil, že vo svojej funkcii nebude podávať politické vyhlásenia. Na otázku o ďalšom pôsobení šéfa Národnej kriminálnej agentúry, Ľubomíra Daňka, uviedol, že o tomto budú diskutovať, keď sa Daňko vráti po nariadenej dovolenke.

Nastáva nová éra v Slovenskej polícii s príchodom Ľubomíra Soláka do pozície šéfa polície. Jeho záväzok k profesionalizmu, spravodlivosti a oddanosti zákonnosti predstavuje sľubný krok v snahe o zlepšenie situácie v Policajnom zbore.

redakcia premium news