Patrícia Tománková chce natiahnuť víťaznú sériu pred domácim publikom 

Slovenský športový Talent roka 2024 Patrícia Tománková môže svoju víťaznú sériu na džudistických tatami natiahnuť na domácom Európskom pohári v Šamoríne. Počas víkendu 23. a 24. marca sa na Slovensku predstaví 557 džudistov z 21 krajín. Na Európsky pohár nadviaže trojdňový tréningový kemp Európskej džudistickej únie (EJU).

Európsky pohár džudistov do 18 rokov je jedno z najvýznamnejších podujatí v tomto športe na Slovensku. Pre mladých slovenských džudistov je to vítaná konfrontácia s európskou špičkou. Vzhľadom na domáce prostredie šancu štartovať v reprezentačnom kimone dostane 38 džudistov a 29 džudistiek. 

O ďalší triumf na medzinárodných podujatiach sa bude usilovať predovšetkým Patrícia Tománková. Úradujúca majsterka sveta i Európy a zlatá medailistka z Európskeho olympijského festivalu mládeže 2023 v Maribore sa predstaví v sobotu v kategórii do 44 kg. Na tatami neprehrala už vyše roka od 11. marca 2023. 

O kvalitné výsledky zabojujú aj ďalšie mladé talentované džudistky Kristína Lili Križová (do 48 kg) a Nina Filkorová (nad 70 kg), ktoré už poznajú z medzinárodných súťaží, vrátane letného EYOF 2023, ako chutí zisk medaily. 

Súboje mladých európskych džudistov sa uskutočnia v novej športovej hale Oktagon Gym v Šamoríne. Po oba dni sa súťažný program začína o 9.00 h, od 16.30 h je finálový blok. 

PR: Peter Pašuth