Peter Pellegrini oficiálne ohlásil svoju kandidatúru za prezidenta

Predseda parlamentu Peter Pellegrini (Hlas-SD) oficiálne ohlásil svoju kandidatúru za prezidenta. V marcových prezidentských voľbách sa bude uchádzať o post hlavy štátu, oznámil v piatok v Štátnej opere v Banskej Bystrici.

Sebavedomé Slovensko na prvom mieste

Zdôraznil, že chce byť skutočným zástupcom všetkých slovenských občanov. K tomuto kroku sa rozhodol aj preto, že sa dlhodobo teší podpore ľudí a cíti voči nim obrovský záväzok.

„Sebavedomé a hrdé Slovensko musí byť pre prezidenta na prvom mieste. Takýto má byť prezident, nie koaličný, nie opozičný,“ povedal.

Prezident podľa neho Pellegriniho musí mať víziu dlhodobej vízie svojej vlasti a pomáhať ju aj napĺňať. Zároveň má vedieť dostať za jeden stôl znepriatelené strany, ak si to situácia vyžaduje a nájsť cestu, ako všetkých ľudí na Slovensku spájať.

Hlas schválil Pellegriniho kandidatúru

„Koncepcia prezidenta ako protiváhy voči vláde je absolútne pomýlená a sľubuje nám len jedno – pokračovanie trvalého konfliktu medzi najvyššími ústavnými inštitúciami,“ vyhlásil Pellegrini.

Ako dodal, že jeho víziou je silný a starostlivý štát a sociálne spravodlivá spoločnosť. Predsedníctvo strany Hlas-SD už kandidatúru svojho predsedu schválilo.

Zdroj: sita.sk