Popová ikona Britney Spears vydala svoje prelomové memoáre

Vychádzajú v slovenskom preklade pod názvom Žena vo mne. 

Azda neexistuje na svete dospelý človek, ktorý by v súčasnosti nepoznal popovú speváčku a autorku hitov, Britney Spears. Kým niektorí ju vnímajú ako mulitplatinovú ikonu, poznajú slová jej piesní naspamäť, vedia, v ktorom videoklipe mala čo oblečené, iní jej nevedia prísť na meno a poznajú ju iba cez početné škandály prepierané v médiách. Nezáleží na tom, ku ktorej skupine patríme, jedno máme spoločné. Britney nás zaujíma a chceme vedieť, ako to bolo naozaj. Práve dnes vychádza slovenský preklad jej životopisnej knihy s názvom Žena vo mne, ktorá nám poodhalí mnohé chýbajúce dieliky skladačky nemom Britney. 

Anotácia: 

Žena vo mne je odvážny a neskutočne dojímavý príbeh o slobode, sláve, materstve, prežití, viere a nádeji. Keď Britney Spears v júni 2021 prehovorila na verejnom súdnom pojednávaní, počúval ju celý svet. Jej verzia – jej pravda?, s ktorou sa podelila, mala nepopierateľný vplyv a zmenila život nielen jej, ale aj mnohým iným. Žena vo mne po prvýkrát odhaľuje jej neuveriteľnú cestu, ale tiež silu jednej z najvýznamnejších osobností popovej scény v dejinách. Spearsovej prelomové memoáre, napísané s pozoruhodnou úprimnosťou a humorom, dokazujú, že sila hudby a lásky je večná a že je dôležité, aby mala žena možnosť rozpovedať svoj príbeh, a to konečne za vlastných podmienok.

Z anglického originálu The Woman In Me preložila Andrea Vargovčíková.

Audio ukážku číta Lucia Vráblicová: https://soundcloud.com/buxsk/citanie-z-knihy-zena-vo-mne-britney-spears

Ukážka z knihy: 

„Ako dievčatko som sa celé hodiny prechádzala v lese za naším domom v Louisiane a spievala si… Pred návratom domov som zabočila k susedom a prešla cez ich anglickú záhradu až za bazén. Naši susedia mali na dvore drobné okruhliaky, na ktoré celý deň svietilo slnko, a preto vždy príjemne hriali. Ľahla som si na ne, hľadela na oblohu, cítila teplo na chrbte aj na tvári a v duchu si hovorila: Dokážem ísť v živote vlastnou cestou. Dokážem si splniť sny.“

Viac o autorke: 

Britney Spears, multiplatinová popová ikona a držiteľka ceny Grammy s viac než stomiliónovým predajom albumov na celom svete patrí medzi najúspešnejšie a najoslavovanejšie speváčky v dejinách hudby. V roku 2021 ju časopis Time zaradil medzi 100 najvplyvnejších ľudí sveta. V roku 2012 vošiel do Rock’n’rollovej siene slávy jej album Blackout. Žije v Los Angeles.

Kniha vychádza vo vydavateľstve Ikar, počet strán 288, MOC 19,90 eur.

PR: Mgr. Lucia Čarná