Poznáme nominantky ankety SLOVENKA ROKA 2024

V nádherných priestoroch Pálffyho paláca na Zámockej ulici v Bratislave sa predstavili nominantky prestížnej ankety Slovenka roka 2024. Organizátor ankety – týždenník Slovenka tak oficiálne otvoril v poradí už 16. ročník obľúbenej ankety, ktorá vyvrcholí priamym prenosom 21. júna o 20.30 na Jednotke.

Napísané slovo má svoju hodnotu

Autorkou projektu Slovenka roka je riaditeľka vydavateľstva STAR production Mária Reháková. O ankete okrem iného povedala: „Týždenník Slovenka onedlho oslávi 76 rokov od jeho vzniku. Nikdy neskĺzol k bulváru, písali sme vždy prínosné informácie pre spoločnosť a čitateľov, dávali sme vždy priestor začínajúcim umelcom, písali sme texty, ktoré neskôr preslávili veľké mená a podobne. Dávali sme a stále aj dávame priestor kultúre, vzdelaniu, rozvoju zdravotníctva a vývoju spoločnosti.“ Pri príležitosti tlačovej konferencie Mária Reháková spomenula aj dlhoročnú redaktorku Elenu Ťapajovú, ktorá nás koncom minulého roku navždy opustila. 

Slováci môžu byť hrdí nielen na svoju krajinu a prírodu, ale aj na naše ženy

Anketa je založená na hlasovaní, pričom jednotlivé nominantky spoznáte aj cez medailóny, ktoré prinesie RTVS. Aj televízni diváci, nielen čitateľky Slovenky, si tak budú môcť vybrať svoju favoritku. Finálový galavečer sa uskutoční v Slovenskej filharmónii – v Redute v Bratislave  21. júna a už teraz sa môžu diváci tešiť na pekný program.

Anketa Slovenka roka je v Európe unikátom

„Anketa má už 16 rokov, za ten čas sme predstavili vyše päťsto žien. Prezentuje dámy, ktoré svojou prácou urobili veľa, prispeli k rozvoju spoločnosti u nás aj v zahraničí. Ten potenciál na Slovensku je, je v našich ženách. Slovensko nemá len krásnu prírodu, ale aj šikovných ľudí. Napísané slovo buduje medziľudské vzťahy a to považujem za veľmi podstatné. Anketa získala svoje postavenie nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Na jeseň sme dostali pozvanie do Bruselu aj s minuloročnou absolútnou Slovenkou roka Silviou Manduľákovou. Stretli sme sa tam s Europoslancami a našimi veľvyslankyňami a tie nám poďakovali za realizáciu ankety. Bolo to veľké zadosťučinenie.“ doplnila Mária Reháková. Vyzdvihla aj spoluprácu s RTVS. 

Skutočné hodnoty

Anketu Slovenka roka vyhlasuje týždenník Slovenka zároveň aj s RTVS, čo vyzdvihla aj marketingová riaditeľka Zuzana Ťapáková z RTVS: „Stála som pri zrode ankety Slovenka roka a som šťastná, že sa môžem podielať na tak skvelom podujatí. Je to aj o vzájomnom priateľstve s Máriou Rehákovou, ktorej sa chcem touto cestou poďakovať. Drží nad vodou veľmi dlhý čas celé vydavateľstvo a rozvíja ho do ďalších diaľav. Je pre mňa veľkou inšpiráciou. Anketa reprezentuje ženy, ktoré vo svojom živote veľa dokázali. Poukazuje na skutočné hodnoty, ktorým som aj ja zástancom.“

Riaditeľ sekcie programových služieb RTVS Vincent Štofaník: „Je prirodzené, že anketa Slovenka roka sa objavuje na obrazovke verenoprávnej televízie. Má nezastupiteľnú úlohu v slovenskej spoločnosti. Okrem ocenenia tých najlepších žien s ich inšpiratívnymi príbehmi budem rád, keď o nich budeme hovoriť aj v iných programoch. Po vyhlásení ankety sme pripravili aj iné relácie, kde priblížime poslucháčom a divákom príbehy nominantiek. Môžu inšpirovať aj iné ženy a aj mužov. Teším sa.“

Generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Kooperatíva poisťovňa, a.s Vienna Insurance Group Vladimír Bakeš: „Partnermi projektu sme od začiatku ankety. Vyzdvihuje ženy, ktoré svojou prácou, umom a srdcom vynikali nad ostatnými. Je to skvelá inšpirácia pre ostatné dámy. Život na Slovensku sa vie stať lepším a krajším aj vďaka vám. Potešilo ma, že záujem o anketu prejavili aj na pôde Európskeho parlamentu a vnímajú jej význam. Víťazkami ste vy všetky nominované dámy.

Tomislav Jurik, predseda predstavenstva Zdravý život: „Nominačná komisia mala veľmi ťažkú úlohu. Som veľmi rád, že dámy nielen z Bratislavy, ale aj z celého Slovenska môžu byť odprezentované svojou výnimočnou prácou.“

Absolútna Slovenka 2019 a predsedníčka predstavenstva spoločnosti Philip Morris  ČR a a generálna riaditeľka pre Českú, Slovenskú republiku a Maďarsko, Andrea Gontkovičová: „Vaše príbehy nám dávajú inšpiráciu a silu, pretože mnohokrát nás potiahne dopredu práve odhodlanosť a vytrvalosť. Rozdávajte toto vaše know-how aj celému Slovensku. Čaká vás krásna cesta plná veľkých zážitkov. Užite si tú slávnostnú atmosféru, pretože si ju zaslúžite. Máte za sebou a aj pred sebou krásny a zmysluplný život.“

Ako hlasovať v ankete Slovenska roka 2023:

Nominačná komisia vybrala dvadsaťsedem laureátok v deviatich kategóriách:

BIZNIS A MANAŽMENT

UMENIE A KULTÚRA

MÉDIÁ A KOMUNIKÁCIA

VEDA A VÝSKUM

PODPORA MLADÝCH TALENTOV

ŠPORT

CHARITA 

ZDRAVOTNÍCTVO

VZDELÁVANIE

O výbere rozhodovala aj tento rok nominačná komisia v zložení: Ing. Vladimír Bakeš, PhD.,  generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Kooperativa poisťovňa, a.s. Vienna Insurance Group, Ľuboš Machaj, generálny riaditeľ RTVS, Marián Turner, generálny riaditeľ Slovenskej filharmónie v Bratislave, RNDr. Tomislav Jurik,CSc., predseda predstavenstva ZDRAVÝ ŽIVOT, a.s., Andrea Gontkovičová, predsedníčka predstavenstva spoločnosti Philip Morris ČR a generálna riaditeľka pre Českú, Slovenskú republiku a Maďarsko, Tatiana Nátna,prezidentka TOP centra podnikateliek Slovenska, Dr. h. c. prof. Rudolf Sivák, emeritný rektor Ekonomickej univerzity v Bratislave, prof. RNDr. Jaromír Pastorek, bývalý predseda Slovenskej akadémie vied, doc. JUDr. Eduard Burda, PhD., dekan Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave, doc.doc MUDr. Eliška Kubíková, PhD, MPH, z Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave, Ing. Vladislav STANKO, MBA, LL.M., majiteľ EUROPEAN INSTITUTE Prague, Ing. Vladimír Grežo, predseda predstavenstva Bratislava Tourist Board, Ing. Mikuláš Milko, generálny riaditeľ CK Hydrotour a Katarína Hanzelová, šéfredaktorka týždenníka Slovenka.

Projekt poukazuje na úspechy a záslužnú prácu slovenských žien

27 nominovaných žien na ocenenie Slovenka roka 2024

V kategórii BIZNIS a MANAŽMENT sú nominované

Darina Pavlů

Zuzana Rumiz

Alena Vanková

V kategórii UMENIE a KULTÚRA sú nominované

Barbora Andrešičová

Andrea Codinngton

Katarína Žiak

V kategórii MÉDIÁ a KOMUNIKÁCIA sú nominované

Marta Jančkárová

Marianna Ďurianová

Simona Frantová

V kategórii VEDA a VÝSKUM sú nominované

Alexandra Bitušíková

Magdaléna Májeková

Lenka Lorencová

V kategórii PODPORA MLADÝCH TALENTOV sú nominované

Beáta Čečková

Jana Kandríková

Alica Virdzeková

V kategórii VZDELÁVANIE sú nominované

Katarína Kubišová

Martina Murgašová

Katarína Slobodová Nováková

V kategórii ŠPORT sú nominované

Danka Barteková

Monika Chocholíková

Mária Mikolajová

V kategórii CHARITA sú nominované

Anna Ivanková

Mária Kadlečíková

Lívia Matulová Osvaldová

V kategórii  ZDRAVOTNÍCTVO sú nominované

Dagmar Breznoščáková

Henrieta Földesová

Iveta Lazorová

Zdroj: zenskyweb.sk