Skončí už v úvode sezóny? Jeden z jazdcov Formuly 1 dostal ultimátum

Podľa New Zealand Herald musí Daniel Ricciardo na veľkých cenách Japonska a Číny dosiahnuť dobrý výsledok, v opačnom prípade dôjde v tíme RB k výmene pilota.

Daniel Ricciardo sa v prvých troch pretekoch aktuálnej sezóny Formuly 1 ani raz nedostal do prvej desiatky. V Bahrajne skončil na 13. mieste, v Saudskej Arábii dosiahol 16. priečku a v Melbourne sa umiestnil na 12. pozícii.

Ako uvádza novozélandský denník, vedenie tímu má už dosť slabých výkonov 34-ročného jazdca a preto mu dalo ultimátum. Ak Daniel Ricciardo v nasledujúcich dvoch pretekoch v Japonsku a Číne nepodarí dosiahnuť zlepšenie, na podujatie v Miami bude stajňa namiesto neho hľadať iné riešenie.

Jednou z možností by mohol byť talent Red Bullu Liam Lawson, ktorý v minulej sezóne kvôli zraneniu nahradil Austrálčana na piatich pretekoch vo farbách tímu, ktorý vtedy ešte niesol názov AlphaTauri. Novozélandský pilot skončil v Zandvoorte na 13. mieste a neskôr bodoval v Singapure.

Helmut Marko už skôr hovoril o tom, že Danielovi Ricciardovi a Jukimu Cúnodovi ide o veľa. Po druhých pretekoch tejto sezóny poradca Red Bullu pre portál Speedweek povedal, že japonský pilot si v kvalifikácii počínal dobre, ale teraz bude musieť niečo vymyslieť aj Daniel Ricciardo.

Zdroj: agentura APPA