Stanovisko predsedu vlády SR Roberta Fica

Vystrájanie slovenských europoslancov za opozičné strany v prázdnom Európskom parlamente potvrdilo, že sa klamstvami pokúšajú za každú cenu poškodiť Slovenskú republiku. Keďže opozícia nevie, ako súťažiť so súčasnou novou vládou, posiela predstaviteľom EK a EP klamstvá o pripravovanej novelizácii trestného zákona, trestného poriadku a o rušení ÚŠP. 

V liste z 5. decembra opoziční slovenskí europoslanci hrubo zavádzali, keď opakovane upozorňovali európske inštitúcie na návrh súčasnej vlády zrušiť ŠTS, čo nemá s realitou nič spoločné, pretože vláda navrhuje zrušiť len semenište porušovania ľudských práv ÚŠP a jeho hlavného predstaviteľa nenávistného politika, podvodníka a právoplatne odsúdeného zločinca Daniela Lipšica, ktorý ako Matovičov sluha dôsledne plnil pokyny a zneužíval a zneužíva trestné právo na likvidáciu politických oponentov. 

Je doslova neuveriteľné, že slovenskí opoziční europoslanci žiadajú EK, aby potrestala Slovensko nevyplatením európskych fondov, veriac, že to poškodí slovenskú vládu v očiach verejnosti. Takéto veci nerobia ani potkani. Škodiť vlastnej krajine v mene politického súboja môžu len bezcharakterné protislovenské indivíduá. 

Pri tomto cirkuse nemôže samozrejme chýbať celá sieť mimovládnych organizácií financovaná Sorosom a pochopiteľne ani niektoré slovenské médiá, ktoré o dnešnej búrke v pohári píšu ako obyčajne chcú – od buka do buka. Vypočul som si krátky príhovor komisára Reyndersa, ktorý potvrdil a pozitívne privítal, že medzi EK a vládou SR prebieha dialóg k uvedenej trestnej novelizácii a vo všeobecnosti povedal, že EK môže použiť všetky nástroje, ktoré má k dispozícii vrátane finančného nátlaku, ak reformy idú proti právnemu štátu. To je všeobecné pravidlo, ktoré platí pre všetky členské krajiny EÚ. Naviac zrušenie ÚŠP nemá nič spoločné ani s európskym právom, ani s právnym štátom. 

Mrzí ma však, že komisár úmyselne neuviedol dôvody, pre ktoré vláda SR pristupuje k zrušeniu ÚŠP. Že sú tu desiatky rozhodnutí ÚS SR o porušení ľudských práv, mŕtvi vo väzniciach, zverstvá vyšetrovateľov NAKA a prokurátorov ÚŠP. O všetkých týchto okolnostiach je komisár Reynders dôkladne informovaný. Nebudem teraz komentovať jeho pohnútky zamlčať tieto závažné fakty.

Za každých okolností môžem konštatovať, že opoziční slovenskí europoslanci v EP  nedosiahli nič, okrem hanby, ktorú si spôsobili. Dúfam, že ich v tejto neúspešnej sabotážnej akcii proti Slovensku videlo čo najviac Sloveniek a Slovákov. A nám nič nebráni pokračovať v legislatívnom procese. 

Zdroj: Tlačový odbor Úradu vlády SR

Exkluzívne video TU: