Trump musí novinárke E. Jean Carroll zaplatiť vyše osemdesiat miliónov dolárov za pokračujúce útoky, rozhodla porota

Bývalý prezident Spojených štátov Donald Trump musí zaplatiť 83,3 milióna dolárov za pokračujúce útoky na sociálnych sieťach voči dlhoročnej novinárke E. Jean Carroll za jej tvrdenia, že ju v 90. rokoch minulého storočia sexuálne napadol.

Spolu s verdiktom inej poroty, ktorá vlani nariadila Trumpovi zaplatiť päť miliónov dolárov za sexuálne napadnutie a ohováranie, sa tak celková suma, ktorú exprezident musí Carroll zaplatiť, zvýšila na 88,3 milióna dolárov.

Trump klamal, že ju nepozná

Porota ešte minulý rok uviedla, že Trump Carroll sexuálne zneužil, čo postačuje na to, aby ho uznala zodpovedným za ublíženie na zdraví, no nepodarilo sa jej dokázať, že ju znásilnil.

Carroll v roku 2019 vydala memoáre, v ktorých tvrdila, že ju Trump na jar 1996 znásilnil v šatni luxusného obchodného domu v centre Manhattanu.

Carroll uviedla, že po tejto príšernej skúsenosti už nikdy s nikým nemohla mať sex. Trump jej tvrdenia odmietol a vyhlásil, že túto ženu vôbec nepozná.

Americké médiá však neskôr zverejnili fotografiu, na ktorej sú obidvaja spolu aj so svojimi vtedajšími polovičkami.

Veľké víťazstvo pre každú ženu

„Je to veľké víťazstvo pre každú ženu, ktorá vstane, keď ju zrazia, a obrovská porážka pre každého tyrana, ktorý sa pokúša udržať ženu pri zemi,“ uviedla vo vyhlásení po vynesení rozsudku už 80-ročná Carroll.

Trump po zverejnení verdiktu rázne protestoval a povedal, že sa odvolá. „Toto je absolútne smiešne! Náš právny systém je mimo kontroly a používa sa ako politická zbraň,“ vyhlásil Trump.

Zdroj: agentura APP