Xiaomi otvára novú kapitolu svojho podnikania. Vstupuje na trh s elektromobilmi

Vozidlo SU7 sa začína predávať v čase, keď čínsky automobilový trh, ktorý je najväčší na svete, bojuje s problémami na viacerých frontoch

Čínsky výrobca smartfónov Xiaomi vstupuje na trh s elektromobilmi. Firma v Číne spúšťa príjem objednávok na svoj sedan SU7, ktorý predstavila v obchodoch po celej krajine, uviedla agentúra Reuters.

Generálny riaditeľ a zakladateľ firmy Lej Ťün oznámil plán vstúpiť na trh s elektromobilmi v roku 2021. Zaviazal sa, že do automobilového podnikania investuje desať miliárd dolárov a toto podnikanie označil za „posledný veľký podnikateľský projekt“ svojho života.

pozornil, že SU7 bude „trochu drahší“, čím sa odchýlil od obrazu firmy, ktorá vyrába cenovo dostupné výrobky. Vozidlo SU7 sa začína predávať v čase, keď čínsky automobilový trh, ktorý je najväčší na svete, bojuje s problémami na viacerých frontoch. K tomu je nutné pridať cenovú vojnu a spomaľujúcu domácu ekonomiku, ktorá znižuje dopyt po automobiloch.

„Súčasné podmienky na trhu sú pre nováčikov pomerne náročné, desať najväčších hráčov neustále zvyšuje svoj trhový podiel,“ uviedla analytička firmy Gavekal Dragonomics Ernan Cuiová. Ak Xiaomi nedokáže v krátkom čase predávať vo veľkom, hrozí podľa nej, že automobily sa stanú pre firmu v dlhodobom výhľade brzdou v tvorbe zisku.

Zdroj: agentura Reuters