Český mladík je odhodlaný popraviť Siváka: Bude to mať grády, diváci uvidia zápas večera!

Český MMA bojovník Adam Król vyzve o titul Václava Siváka na turnaji RFA 16 v Opave. Zápas sa usktuoční pod pravidlami K1, teda čisto postoji a vo veľkých rukaviciach. V súboji je pre jeho výrazne menšiu zápasovú skúsenosť v postoji obrovským outsiderom, no napriek tomu nemal problém ponuku prijať. Titulový súboj sa uskutoční 13. apríla. Vstupenky sú dostupné v sieti Ticketportal.

Zápas večera

Po ohlásení tituláku Sivák vs. Król sa spustila negatívna vlna reakcií, v ktorých viaceré osobnosti MMA scény kritizovali tento duel pre jeho nevyrovnanosť a vopred jasný výsledok. Fakt, že je Sivák favoritom, si uvedomuje aj Adam Król. „Samozrejme, že veľké rukavice sú preňho výhoda, ale nie som v pozícii kde si môžem diktovať pravidlá, takže vždy musíš pracovať s tým, čo máš,“ priznal Król.

Do zápasu teda ide s čistou hlavou, keďže v ňom nemá vôbec čo stratiť. „Chcel som nejaký poriadny zápas, kde to bude mať grády. Nie si vybrať súpera, kde viem, že viem, ako to dopadne. Vzhľadom na to, že to bude veľmi dobrý zápas, myslím si, že ľudia uvidia zápas večera,“ predikuje český mladík.

Po titulovom súboji návrat do MMA

Aj keď Król teraz bude zápasiť pod pravidlami K1, primárne je naďalej MMA bojovníkom. Do zmiešaných bojových umení sa plánuje vrátiť čo najskôr to len pôjde. „Pôjdem tento zápas a potom zase nejaké MMA. Potom ak príde zase nejaká veľká ponuka v postoji, napríklad kde sa mi oplatí dať moju kariéru MMA na druhú koľaj, tak nemám problém sa znova pripraviť. Tomu ale musia zodpovedať aj podmienky,“ povedal český bojovník, ktorý v profesionálnom MMA ešte nenašiel premožiteľa.

Najideálnejší prípad preňho bude, keď bude čo najviac v zápasovom tempe. „Odzápasiť, čo najviac povyhrávať a mať čo najviac zápasov, nech som bližšie a bližšie k vrcholu,“ jednoducho pomenoval svoje plány po zápase so Sivákom. Ak však v tomto súboji uspeje a šokuje celú európsku stand-up scénu, s návratom do MMA to bude úplne inak. Ktorý zo scenárov sa napokon naplní, zistíme na RFA 16 v Opave. Vstupenky si môžete zakúpiť v sieti Ticketportal.

PR: Martin Solčan