FASHION MAP WEEKEND 2023: KURÁTOROVANÝ PROGRAM SFC OSLAVUJE SVET MÓDY A DIZAJNU, NÁVŠTEVNÍKOV MÁ INŠPIROVAŤ K UDRŽATEĽNEJ MÓDNEJ VOĽBE

V dňoch 20. a 21. októbra 2023 v Bratislave Slovak Fashion Council uviedie do života jedinečný a inšpirujúci program pod názvom Fashion Map Weekend. Tento kurátorovaný program prináša širokú paletu aktivít zameraných na módu, dizajn a udržateľnosť a jeho návštevníkom ponúkne možnosť nahliadnuť do sveta módy z rôznych perspektív.

Piatok sa začne prehliadkou showroomov a inštalácií rôznych dizajnérov a značiek, vrátane Nehera, Ateliér Rabada, Juhasz Marta Jewelry, Zuzana Serbák Shoes, Alate Millinery, Fashion Map Corner, Best Fashion Talents, Atelier 343 a Barbora Peuch a Zuzana Šebeková.

Ďalej bude nasledovať oficiálne otvorenie podujatia a pútavá diskusia s profesionálmi slovenskej módy a dizajnu, vrátane manažérky Mercedes-Benz Fashion Live! Zory Husarčíkovej, Maroša Schmidta zo Slovenského centra dizajnu, Zuzany Bobikovej, riaditeľky Slovak Fashion Council a Júlie Sabovej z VŠVU s moderátorským vedením Martiny Beňovej, kde sa bude hovoriť aj o súčasnom stave a budúcnosti slovenskej módy. Večer uzavrie módna performanc finalistov súťaže Best Fashion Talent 2023, ktorú spoločne vyhlasujú SFC a MBFL! a hudobné vystúpenie DJ Frala.

Aj sobota bude nabitá zaujímavými udalosťami, vrátane diskusie o Najlepších najmladších talentoch v móde na Slovensku s účasťou dizajnérov a členov poroty Best Fashion Talent 2023, ako aj diskusií o udržateľnosti v móde, zaujímavej prednášky od Dany Lapšanskej o vývoji módy a jej etických aspektoch a tendenciách. S hlavnými rečníkmi podujatia, zástupcami úspešnej slovenskej značky Nehera – Bibiana a Ladislav Zdútovci – bude módny redaktor Zdenko Gáfrik diskutovať o tom, čo sa skrýva za cenami dizajnérskych značiek, ako sa určuje hodnota dizajnových kúskov a prečo je dôležité podporovať lokálnu módu.

Okrem diskusií budú mať návštevníci možnosť zúčastniť sa praktických workshopov, ktoré budú zamerané na rôzne aspekty módy a dizajnu. Workshopy zahŕňajú témy ako tvorba koženej tašky so Zuzanou Vrábeľovou, štýlový výber z druhej ruky s Beica Concept Store a starostlivosť o šperk a bižutériu so šperkárkou Martou Juhasz alebo Styling kapsulového šatníka pre sezónu jeseň/zima s Barborou Yurkovič.

Fashion Map Weekend 2023  prinesie návštevníkom možnosť prehliadnuť si dizajnové showroomy, výstavu lokálnych dizajnérov a vychutnať si pop-up nakupovanie lokálnej módy. Program doplní tanečno-módne performance tanečníkov z Noir dance company v modeloch z kolekcií semifinalistov Best Fashion Talent 2023 na Primaciálnom námestí.

Tento pestrý a inšpirujúci víkend bude zameraný na zdieľanie vášne pre módu a dizajn, udržateľnú módnu budúcnosť a podporu lokálnych talentov. Fashion Map Weekend je určený všetkým, ktorí chcú objaviť rôznorodosť a kreativitu v móde a dizajne a svojou uvedomelou voľbou sa priblížiť k štýlu, ktorý je ekologický, zodpovedný a výrazný.

PROGRAM

Program diskusií, prednášok a workshopov bude spoplatnený. Pop-upy a showroomy budú prístupné verejnosti formou dobrovoľného vstupného.

https://slovakfashioncouncil.sk/sk/prezentacia/fashion-map-weekend-program-podujatia

O Slovak Fashion Council

Za posledných 10 rokov podporil Slovak Fashion Council prezentáciu viac ako 30 mladých talentov a spolupracoval na mnohých módnych konceptoch. Slovak Fashion Council je profesionálna nezisková organizácia, ktorá od roku 2011 podporuje a rozvíja slovenský módny ekosystém. Zakladateľkou je módna návrhárka Dana Kleinert. Od decembra 2019 je riaditeľkou organizácie Zuzana Bobiková.

Aktuálne info a najnovšie správy nájdete online: 

SFC: Instagram @Slovak_fashion_council | Facebook @Facebook | www.slovakfashioncouncil.sk

PR: Andrea Gregorová