Jana Krištof Lehotská opäť prekvapila veľkolepou hudobno-tanečnou show

Po roku, 13. apríla 2024 Jana Krištof Lehotská opäť prekvapila a na divadelných doskách kultúrneho centra v Bojniciach predviedla veľkolepú hudobno – tanečnú show, postavenú na jej najznámejších pesničkách. Nová scéna, fantastická svetelná show, kvalitný zvuk, nové aranžmány a originálne tanečné choreografie. Tak by sa dal v stručnosti predstaviť koncertný program, ktorý predviedla Jana so svojou kapelou vo vypredanom kultúrnom centre v Bojniciach.

„Vedeli sme, že po minuloročnom koncerte, o ktorom ľudia vraveli, že sme veľmi prekvapili, bude ťažké prísť s niečím novým, s niečím väčším, komplexnejším, aby sme pomyselnú latku posunuli opäť o kúsok vyššie“. Hovorí Jana o začiatku plánovania novej koncertnej show. „Celá príprava trvala viac ako päť mesiacov. Začali sme zostavovaním playlistu. Potom úpravou aranžmánov. Hneď od samého začiatku sme vedeli, že show potrebuje výborný tanec. A výborný tanec potrebuje tú najlepšiu choreografku a tanečnicu. Preto sme bez váhania zavolali Alenke Dománikovej, vynikájúcej tanečníčke, choreografke a vedúcej akadémie moderného tanca AlaDance. Ala naše pozvanie do realizačného tímu prijala, no my sme vlastne netušili, čo sme si na seba týmto uplietli ☺ Alena spracovala osem originálnych choreografií na naše piesne, navrhla kostýmy, scény, dramaturgiu a prišla s tým, že musím tento krát tancovať aj ja … a to poriadne ☺“. Na show bolo vyrobených takmer 50 kostýmov pre tanečnice a Janu. Jana sa stala súčasťou choreografií a predviedla, že je nielen výborná speváčka ale aj dobrá tanečníčka. Počas dvoch mesiacov Jana absolvovala trikrát týždenne tanečné skúšky, na ktorých sa učila pod vedením choreografky Alenky zvládnuť všetky choreografie. Mimo tanečných skúšok nasledovali skúšky s kapelou a vokálne skúšky. 

V rámci kapely na koncerte vystúpili za bicími Anton Jurík, akustické gitary Peter Dechet, sólové gitary a vokál Ján Csovari a na basgitare hral nový člen kapely Rado Mečár. Na pozície vokalistiek si Janka opäť pozvala svoje bývalé kolegyne zo speváckeho zboru Úsmev, kde všetky spoločne pôsobili ako sólistky, Idku Fábryovú a Zuzanu Šťastnú. 

Kvalitná show si vyžaduje kvalitný zvuk a svetlá. Preto Jana spolu so svojím manažérom Petrom Dechetom oslovili rovnako ako minulý rok tých najlepších. A to zvukového majstra Pala Jaša z Amex audio. Paľo priniesol do týmu excelentného majstra svetla a sveteľných scén Vlada Pristaša, ktorého prácu môžete sledovať v množstve televíznych show. Vlado s Paľom navrhli unikátnu scénu, ktorej už vizualizácie vyrážali dych. Kamión s technikou o váhe viac ako 2 tony dorazil do Bojníc a začala sa päťhodinová stavba scény. „Veľmi by som chcel poďakovať absolútne profesionálnemu celému týmu Amexu. Tak dokonalá súhra, pripravenosť a profesionalita akou pracovali na celom našom projekte, bola fenomenálna.“ Spomína Peter Dechet. Následne ďalších päť hodín prebiehala zvuková skúška, svetelná skúška, priestorová skúška pre choreografie a generálka programu. Vďaka absolútnej profesionalite celého tímu bolo už niečo krátko po sedemnástej hodine všetko pripravené na príchod divákov.

„Keď sa otvorila opona a uvidel som čo je za ňou, to mi vyrazilo dekel … Zastavil sa mi dych a neverila som vlastným očiam … Určité očakávania som po minuloročnom koncerte mal, ale toto bolo neskutočné…“ Toto boli reakcie ľudí po úvodnom otvorení opony, za ktorou bola pripravená Jana, oblečená v štrnásťmetrovej sukni, ušitej špeciálne na úvodné číslo koncertu. Dokonalou choreografiou sa tanečnice od AlaDance postarali o emotívny úvod show a postupne Janu zo sukne vyzliekli a tým začala viac ako deväťdesiatminútová smršť hudby a tanca.

Šestnásť hudobných čísel, osem originálnych choreografií, každá pieseň so špeciálne pripraveným originálnym nasvietením. Jana Krištof Lehotská pripravila pre divákov veľkolepú show.

A čo o show povedal hudobný dramaturg Českého rozhlasu pán Zdeněk Tofel, ktorý sa osobne koncertu zúčastnil? „V sobotu 13. 4. 2024 jsem navštívil v DK Bojnice přepěkný koncert sympatické zpěvačky a klavíristky Jany Krištof Lehotské a její výborné kapely vedené kytaristou, skladatelem, manažerem (i leteckým pilotem) Petrem Dechetem. Zcela živě zpívaná a hraná show s výhradně vlastním, velice kvalitním repertoárem doslova elektrizovala všechny přítomné v zaplněném sále v Bojnicích, historickém i pohádkovém místě, které na Vás dýchá všudypřítomnou pozitivní energií. K tomu děj podtrhující, až strhující doprovod tanečnic pod vedením Aleny Dománikové z Prievidze v krásných a stále se měnících kostýmech s promyšlenými světelnými efekty a překvapivě decentním, vyrovnaným zvukem. To vše zvýrazňuje srozumitelnost poetických textů a jednotlivých muzikantských výkonů, vycházejících jakoby z pramínků vody řeky Nitry, vlévající se do Váhu, s vyústěním v kompaktní zvukový veletok Dunaje. Tolik krátce můj pokus o přívětivý pohled na konání party lidí, která si na NIC nehraje, ale jen zpívá a hraje, pozitivně tvoří a rozdává radost s bezmeznou vírou a jasným názorem na současné žití, nejenom tam někde pod vrcholy Kľaku, Magury nebo Vtáčníku, v nádherném koutu Vašeho-našeho milého Slovenska. Poslechněte si prosím píseň Verím… a pak určitě všechny z repertoáru Janky Krištof Lehotské (původem z Bojnic), obsahující jasné sdělení, a vše pochopíte snáz. Já si nyní vedle obdivovaných Beatles, bohaté moravské, slezské a slovenské etnické hudby, pouštím především Jankina 2 skvělá CD i její poslední novinky… a je mi moc fajn. Nicméně, doporučuji slyšet a vidět živě.“

Peter a Jana dodávajú na záver: „Neexistujú slová, akými by sme vedeli dostatočne vyjadriť vďaku Palimu Jašovi a Vladovi Pristašovi, za ich absolútne dokonalú prácu. Toto sú ľudia, ktorých na pódiu neuvidíte, ale bez nich by žiadny umelec na pódiu nemohol stáť. Vďaka nim bol výsledok absolútne dokonalý, ako pre nás, tak aj pre diváka. A práve o to nám šlo. O spokojného diváka, ktorému prinesieme zážitok, na ktorý nezabudne. Veríme že sa nám to podarilo. Veľké ďakujem patrí aj našim partnerom, ktorí nám už niekoľko rokov veria a podporujú naše bláznivé vízie a to: Karton.sk , Brose Prievidza, ROKO Gips s.r.o., Fenix Security s.r.o., Meridiana Resort Bojnice, Zoskok.sk , Beta rádio a Kultúrne centrum Bojnice“.

PR: Jana Krištof Lehotská