Kráľová erotických románov Vi Keelandová prináša novinku Zvodca.

Americká autorka patrí medzi najpredávanejšie na Slovensku. 

Autorka Vi Keelandová pred viac ako rokom navštívila Slovensko a azda najviac ju potešila informácia, že jej knihy sú tu naozaj úspešné. Beseda plná mladých žien, ale aj čitateliek v strednom veku naznačila, že erotické romány sa čítajú naprieč generáciami. A Vi Keelandová má recept na to, ako ich napísať dobre, pútavo, ako správne nastaviť hranicu erotiky a dejovej zápletky. Podľa jej vlastných slov je dôležité aj pekné prostredie, v ktorom sa dej odohráva. Čitateľky majú rady atraktívne miesta, vo svojej fantázii si predstavujú, že milostný príbeh prežijú práve tam. „V tomto žánri si chceme čítať o krásnych ľuďoch na krásnych miestach. A chceme, aby bol dej tak správne pikantný a zamilovaný.“ dodáva Newyorčanka, ktorá začínala ako úspešná právnička so špecializáciou na daňové zákony. Dnes je táto matka troch dospelých detí úspešnou autorkou viac ako dvoch desiatok románov a spoluautorkou ďalších. Žije na Long Islande. Práve v týchto dňoch prichádza do kníhkupectiev jej novinka Zvodca, ktorá prináša príbeh vášne medzi staršou ženou a mladším mužom. 

Anotácia: 

Ten chalan je ako sen. Ale nie je pre ňu primladý?

Keď som sa zoznámila s Donovanom, mladým, úžasným, úspešným a inteligentným mužom, netušila som, o koho ide… Spomenula som, že bol mladý? Rada to zopakujem. Ford Donovan bol totiž o dosť mladší. No poďme pekne poporiadku. Moja najlepšia kamarátka usúdila, že od môjho rozvodu už uplynulo dosť času a mala by som sa konečne vrhnúť do víru randenia. Na obľúbenej online zoznamke mi bez môjho vedomia založila profil a ako cieľovku odklikla dvadsaťjeden- až dvadsaťsedemročných mužov. Vtipne doplnila, že tí s prezývkou Kráľ orálu majú prednosť. Ten profil som nemienila využiť. Prisahám! Lenže potom sa mi ozval Ford a začali sme si písať. Bavilo ma to, no jeho vek predstavoval pre mňa neprekonateľnú prekážku. A nielen jeho vek! Celé týždne mi nedal pokoj, a tak som súhlasila so schôdzkou – pre mňa prvou po dvadsiatich rokoch, ktoré som strávila so svojou stredoškolskou láskou. Vedela som, že to nikam nepovedie, no bola som naňho zvedavá. A viete, čo sa hovorí, kto je zvedavý, bude skoro starý.

Z anglického originálu All Grown Up preložila Andrea Vargovčíková.

Audio ukážku číta Dado Nagy: https://soundcloud.com/buxsk/citanie-z-knihy-zvodca-vi-keelandova

Viac o autorke: 

Vi Keelandová je americká spisovateľka, autorka šteklivých romantických bestsellerov, ktoré doteraz preložili do mnohých jazykov. Z jej tvorby sa predalo vyše jeden a pol milióna výtlačkov. V súčasnosti žije s manželom a tromi deťmi v New Yorku. Vo vydavateľstve IKAR od autorky vyšlo – Šéf (2017), Egomaniak (2018), Žiadnu lásku, len sex (2019), Krásny omyl (2019), Nemali by sme (2020), Nahá pravda (2020), Nevhodné správanie (2021), Rivali (2021), Pozvánka (2022), Iskra (2022), Letný návrh (2023) a Projekt Šéf (2023). 

Kniha vychádza vo vydavateľstve Ikar, počet strán 320, MOC 15,90 eur.

PR: Mgr. Lucia Čarná