Ostrý odkaz pre Mikuláška pred jeho premiérou v RFA: Keď mi dá pusu, neviem, či mi neujde ruka

Slovenský MMA bojovník Gabriel Török si naposledy pripísal expresné víťazstvo v súboji s Michalom Dobiášom na RFA 14. Jeho nasledujúcim súperom bude jedna z najkontroverznejších postáv domácej MMA scény Václav „Baba Jaga“ Mikulášek, ktorý sa premiérovo predstaví pod hlavičkou RFA. 

Török sa v živom vysielaní na profile RFA vyjadril na adresu svojho súpera aj na potenciálny scenár, ktorý môže nastať pri ich staredowne. Duel Török vs. Mikulášek bude jedným z najväčších ťahákov turnaja RFA 15 v Bratislave. Ten prebehne 9. marca a vstupenky sú dostupné v sieťach Predpredaj.sk a Ticketportal.sk.

Dáva mu tým výhodu

Václav Mikulášek je na domácej scéne jednou z najznámejších MMA osobností. Napriek tomu, že kvalitou nikdy nepatril k absolútnej špičke, pozornosť vzbudzoval svojím charakterom a správaním. Tým si vytvoril veľkú základňu odporcov, ktorí ho majú vo zvyku podceňovať. 

„Myslím si, že ľudia zbytočne Vaška podceňujú. Napriek tomu, že je kontroverzný a jeho správanie mne nie je úplne blízke, nemyslím si, že je zlý fighter. Má za sebou ťažké zápasy, skúsených súperov a určite ho nepodceňujem. Nepozerám na to, čo robí na sociálnych sieťach, s kým ako komunikuje a aké mal prešľapy mimo klietky. Ja pozerám na to, čo robí v klietke,“ povedal Török na adresu svojho najbližšieho súpera.

Mikulášek má väčšinu svojich prehier na submission a ak jeho zápas išiel do neskorších kôl, nezvyklo to dopadnúť v jeho prospech. „Nie je žiadne tajomstvo, že Vašek dosť často zvykne kondične odísť. Myslím si, že je to spôsobené tým, že veľa chudne do tej 84-ky, aj keď my vlastne ideme 88-ku. Je to pre mňa trochu nevýhoda a dávam tým súperovi výhodu, lebo sa bude menej trápiť s váhou,“ uviedol košický bojovník.

Mne pusu nedá

Prvýkrát vzbudil Mikulášek ošiaľ v súboji s Ondřejom Raškom, v ktorom zvíťazil v 1. kole na RNC. Veľkú pozornosť upútal okrem vyhroteného zápasu aj predzápasový staredown, na ktorom Rašku pobozkal. Török upozorňuje, že nič také sa teraz diať nebude. „Pusinky nech si nechá do Clashu a 13-ročné hlúpe deti, čo to sledujú. So mnou nie. Keď mi dá pusu, neviem, či mi neujde ruka. Môže mi doniesť cheeseburger, keď chce, ale pusu mi nebude dávať,“ povedal slovenský reprezentant.

Martin Solčan