Príležitosť, ktorá neprichádza každý deň: Talentovaný Slovák sa predstaví na RFA 15

Domáca amatérska scéna je na vzostupe. Zásluhu má na tom v značnej miere aj organizácia RFA, ktorá na každom svojom podujatí dáva šancu v úvodných zápasoch práve amatérskym bojovníkom. Tentokrát bude jedným z nich slovenský bojovník Marek Neštrák, ktorý si pod hlavičkou RFA odbije svoju premiéru. Tá príde už 9. marca v Bratislave. Vstupenky sú dostupné v sieťach Predpredaj.sk a Ticketportal.sk.

Všetko je v rukách hlavného trénera

Pri nádejných amatérskych bojovníkoch sa zakaždým naskytá otázka, kedy dôjde k prestupu medzi profesionálov. Vzhľadom na to, aké je profi skóre v modernom MMA dôležité, mladí fighteri zvyknú s prestupom čakať. „Medzi profesionálov prestúpim vtedy, keď mi tréner povie, že prišiel čas a som pripravený. Budem veľa zápasiť a brať cenné skúsenosti. Keď Kamil [Cibinski] povie, že prišiel čas, ideme na to,“ ozrejmil Marek Neštrák.

V kalendárnom roku 2024 plánuje mať čo najvyšší počet zápasov: „Moje plány na tento rok sú jasné – čo najviac zápasiť. Verím, že bude minimum zranení a môžem pravidelne zápasiť. Tento rok chcem zobrať všetko, kam ma headkouč Cibinski vyšle,“ uviedol Neštrák, ktorý sa zúčastnil majstrovstiev Európy prestížnej organizácie IMMAF.

Prvýkrát pod taktovkou RFA

Tentokrát čaká Neštráka premiéra v organizácii RFA a jeho súperom bude ďalší amatérsky bojovník Žigmund Kurina. „Úprimne, nepoznám môjho súpera. Určite je šikovný a má svoju kvalitu, preto som pripravený na každý aspekt boja. Či v postoji alebo na zemi. Verím, že urobíme atraktívny zapas a ľudí dvihne zo sedadiel,“ načrtá slovenský bojovník.

V príprave sa teda Neštrák sústredí predovšetkým na seba a očakávania od svojho súpera nemá. Priebeh zápasu sa mu preto len veľmi ťažko predikuje. „Nebudem predbiehať a hovoriť, ako sa to skončí, som pokorný a pracovitý typ zápasníka. Idem tam urobiť svoju robotu a aby to bolo atraktívne pre ľudí. Urobím všetko preto, aby som mal zdvihnutú ruku,“ sľubuje Marek Neštrák.

Šancu zápasiť na RFA 15 popri menách, ako sú Sebastián Fapšo, Arbi Mezhidov či Alexander Butenko, považuje za vrchol svojej doterajšej kariéry. „Veľmi ma to teší, že som dostal šancu zápasiť pod RFA a veľmi si to vážim. Bude to veľký event a ďakujem RFA za túto šancu. Určite urobím všetko preto, aby som potvrdil, prečo som tam. Je to výsledok roboty, ktorú robi Kamil Cibinski a ostatní tréneri s nami v gyme každý den,“ poďakoval Neštrák. Jeho duel s Kurinom prebehne 9. marca a vstupenky si môžete zakúpiť v sieťach Predpredaj.sk a Ticketportal.sk.

PR: Martin Solčan