Psychologička Lucia Záhorcová prináša do knižného sveta dôležitú tému odpustenia

Kniha Ako odpustiť aj neodpustiteľné vychádza v týchto dňoch. 

Pozývame Vás na besedu 18. júna 2024 do bratislavského Martinusu na Nivách.

Lucia Záhorcová prináša do sveta kníh venovaných psychológii a osobnostnému rozvoju dôležitú tému odpustenia. Pozerá sa na tento fenomén z iného uhla. Vyzýva nás, aby sme sa naučili odpustiť nie kvôli iným ľuďom a tým, ktorí nám ublížili, ale kvôli sebe. Jedine vtedy, keď odpustíme, môžeme mať hlboké a plnohodnotné vzťahy so svojím okolím. Nemusíme schvaľovať to, čo sa stalo, nemusíme s človekom ktorý nám ublížil udržiavať vzťah, nezabúdame, ale pamätáme si inak. Lucia Záhorcová je terapeutka, ktorá ľudí často sprevádza trúchlením po strate blízkeho človeka. Jej kniha je napísaná zrozumiteľne a je pretkaná množstvom skutočných príbehov ľudí. Jednotlivé kapitoly predstavujú zranenia, s ktorými sme sa mohli v živote stretnúť a následné cvičenia nám pomáhajú s týmito zraneniami pracovať a vedú nás cestou k prijatiu a odpusteniu. 

Anotácia:
Dôležitejšie ako to, čo sa nám stalo, je to, čo s tým urobíme

Bolo vám niekedy hlboko ublížené? Zažili ste zranenia v detstve, šikanu, neveru či násilie? Je prirodzené cítiť bolestivé emócie a nechcieť odpustiť. Odpustenie však nutne neznamená, že zabudnete, schválite konanie druhého alebo s ním znovu nadviažete vzťah. Odpúšťať odporúčaným spôsobom môže zahojiť vaše rany a uľaviť práve vám.

Inšpirujte sa príbehmi, v ktorých sa ľudia nevzdali nádeje ani po takých zraneniach, ako sú incest či vražda blízkeho. Táto kniha vás prevedie bezpečným procesom odpustenia. Pomocou vhodne nasmerovaných cvičení, otázok a rád si môžete zlepšiť svoju psychickú pohodu i zdravie. Vydajte sa na cestu odpúšťania, ktoré je uzdravujúce pre vás. Tak, aby ste na jej konci cítili úľavu a žilo sa vám ľahšie a spokojnejšie.

Táto kniha je určená každému – laikovi aj odborníkovi –, kto potrebuje zahojiť seba, či ošetriť druhých a potrebuje sa komplikovanej téme odpustenia postaviť čelom, sebavedome, láskavo a liečivým spôsobom.
Mgr. Andrej Zemandl, psychológ, ktorý sa venuje jednotlivcom a párom, spolu s manželkou vedú projekt Rodinná psychológia

O autorke: Lucia Záhorcová, PhD.

👋🏻 psychologička | vedkyňa | smútková poradkyňa
🤍 vedecké poznatky ľudskou rečou

Instagram: psychologia_vedecky_a_laskavo

Autorka predstavuje svoju knihu: https://www.youtube.com/watch?v=ZNR3jHYu-hc

Viac o knihe: https://www.bux.sk/knihy/726471-ako-odpustit-aj-neodpustitelne.html

 Publikácia vychádza vo vydavateľstve Ikar, počet strán 368, MOC 22,90 eur.

PR: Mgr. Lucia Čarná

redakcia PremiumNews