Rytmus oznámil, komu dá hlas v druhom kole. Vyštartovali po ňom novinári Denníka N a SME

Podľa Rytmusa ide o nebezpečnú sortu ľudí, ktorá absolútne nerešpektuje slobodné voľby a demokraciu. Myslí si, že pred demokraciou by uprednostnili totalitný režim jedného názoru.

Hudobník Patrik Vrbovský alias Rytmus na Instagrame pred niekoľkými dňami zverejnil, komu dá svoj hlas v druhom kole prezidentských volieb. Následne mal kvôli tomu čeliť slovným útokom zo strany novinárov z Denníka N a SME, tvrdí v reakcii na sociálnej sieti.

Pustili sa do mňa zhypnotizované štruktúry Smečka a Dennika N iba za názor, koho budem voliť v druhom kole. (Nie všetci sú takí, samozrejme.) Navnímal som to tak, že táto nebezpečná sorta ľudí absolútne nerešpektuje slobodné voľby a demokraciu. Priatelia, mne z toho vychádza, že oni demokraciu nechcú, ale radšej by im vyhovoval totalitný režim. Jedna strana a kto nevyhovuje, zavrieť, udupať, zakázať, odstrániť.

Prídu mi, že sú frustrovaní a veľmi útoční oproti iným voličom. Preto som urobil aj anketu, ktorú sleduje cez 100-tisíc ľudí, pretože po tejto skúsenosti mi prišlo, že voliť sa môže iba jedna strana a nemáme právo slobodne voliť kandidáta, ktorého uznáme za vhodného. Chvála pánu Bohu, že ma sledujú príčetní ľudia a anketa dopadla, ako dopadla.

Pozrite, ja budem robiť vždy hudbu pre všetkých, v ktorej budem slobodne reflektovať spoločnosť. Týmto postom som chcel len povedať, aby sme rešpektovali právo na voľbu kandidáta a tolerovali opačný názor v politike. Pekný deň.

PS: Keď nevyhrá môj kandidát, tak to rešpektujem a nebudem sa predsa sťahovať a plakať.“

redakcia premium news