Šampión EUROGOLD pyramídy má jasný plán: Idem svojho súpera chladnokrvne zničiť

Ukrajinský MMA bojovník Alexander Butenko patrí v RFA medzi absolútnu špičku. Po chirurgickom ukončení na RFA 5 ovládol celú EUROGOLD pyramídu v jeden večer a bez problémov zdolal v Budapešti v odvete Františka Bočáňa. Jeho najbližším súperom bude Brazílčan Costa, ktorý si proti Butenkovi odbije na RFA 15 svoju premiéru. Turnaj prebehne 9. marca a vstupenky sú dostupné v sieťach Predpredaj.sk a Ticketportal.sk.

Najprv v pyramíde, potom aj v profi zápase

V rámci EUROGOLD pyramídy na RFA 9 v Prievidzi patrili medzi suverénne najväčších favoritov Alexander Butenko a Ronys Torres. Butenko sa vo štvrťfinále stretol s Františkom Bočáňom, ktorého hádzal na zem a kontroloval počas celých deviatich minút. V semifinále knokautoval veterána Dávida Kedžúcha a vo finále sa stretol s bývalým UFC bojovníkom.

Ronys Torres mu bol viac než vyrovnaným súperom a v jednom z najlepších zápasov v histórii RFA sa napokon tešil z víťazstva Butenko. Ukrajinský šampión si odniesol 30 000 eur za celkový triumf v EUROGOLD pyramíde.

https://www.youtube.com/watch?v=KP9IPP3vF-Q

Po polročnej pauze sa vrátil znova do zápasového tempa a opäť sa v klietke stretol s Františkom Bočáňom. Ako aj v prvom zápase, aj v tomto Butenko uspel na body. „Bočáňa som porazil ľahko v prvom aj druhom zápase, ale musím mu dať za pravdu, je to naozaj silný chlap so skvelým zápasníckym srdcom,“ povedal na adresu jeho posledného súpera.

https://www.youtube.com/watch?v=nA830nMi_z8

Ukončím ho v 1. kole

Butenko je pozpochyby jeden z najlepších bojovníkov, aký sa kedy v RFA predstavil. V súčasnosti už má, nevnímajúc EUROGOLD pyramídu, dve víťazstvá a najbližšie bude môcť pridať tretie. „Na RFA 15 mám v pláne ísť tam a chladnokrvne zničiť súpera,“ povedal Butenko, ktorého vyzve Brazílčan Costa.

„Costa je pre mňa ľahko čitateľný súper. Vybehnem naňho, urobím si svoju prácu a ukončím súboj v prvom kole,“ uviedol namotivovaný Ukrajinec, ktorý je zároveň bratrancom legendárneho Alekseya Oleynika. Ako sa mu bude dariť v Bratislave, uvidíme už 9. marca. Vstupenky na podujatie si môžete zakúpiť v sieťach Predpredaj.sk a Ticketportal.sk.

PR: Martin Solčan