Už zajtra v Bratislave vystúpi český spevák Janek Ledecký na svojom Vianočnom koncerte

Janek Ledecký si prvýkrát získal pozornosť publika ako frontman rockovej kapely Žentour. Tá vydala svoj prvý album Žentour 001 v roku 1987.

V roku 1992 sa Janek vydal na samostatnú dráhu. Jeho prvý sólový album „Na ptáky sme krátký“ bol natoľko úspešný, že sa stal skutočnou megahviezdou šoubiznisu. Jeho druhý album „Právě teď“, vyšiel v roku 1993 a v máji roku 1994 bol tento album ocenený zlatou doskou. Na jeseň toho istého roku vyšiel jeho tretí album „Jenom tak.“

Počas dvoch mesiacov bol ocenený zlatou doskou a videozáznam z koncertu dostal cenu za najlepšie video roka. Významným okamihom roku 1994 bol posledný koncert tour, ktorý prebehol vo vypredanej Lucerne. S producentom Ivanom Kráľom (Patti Smith, Iggy Pop) nakrúca Janek album „Niektoré veci sú iba raz“. Skladby z tejto dosky zaplnili celú „TOP 10“. Vo februári roku 1996 dostala táto doska nielen zlaté ale aj platinové ocenenie. V roku 1996 Janek vydal nový album „Sľuby sa majú plniť cez Vianoce“. To sa stalo okamžite zlatým a koncert v Lucerne prenášaný Českou televíziou zlomil všetky predchádzajúce rekordy. Vianočné pesničky z tohto albumu sa stali behom pár rokov symbolom vianočnej atmosféry.

Vianočné pesničky z albumu Sliby se maj plnit o Vánocích sa stali symbolem vianočnej atmosféry. Tento rok vyráža Janek Ledecký s kapelou na turné už po dvadsiatyšiestykrát, v rámci ktorého zahraje všetky skladby z tejto nosnej platne a aj svoje najväčšie hity.

K sviatočnej atmosfére prispeje aj M. Nostitz Quartet.

Vstupenky na koncert sú k dispozícii v sieťach Predpredaj.sk a Ticketportal a na stránke: https://vstupenky.starsauditorium.sk/event/Janek-Ledecky-Vianocny-koncert

Zdroj: Mgr. Andrea Čurná