Vysekané brucho a dychberúce akčné majstrovstvo. Kto je hrdina nového krváku Boy Kills World?

Vychádzajúca herecká švédska hviezda Bill Skarsgård má pôsobivý herecký životopis a jeho kariéra stúpa naďalej.

Aby prežil, naučí sa čítať z pier. Aby sa pomstil, podstúpi drsný výcvik u tajomného šamana. Vedený hlasom zo svojej obľúbenej videohry z detstva sa stane nástrojom smrti a nič ho nezastaví. Billa Skarsgårda v „krvavej snímke“ Boy Kills World poháňa pomsta chladnej tyranke, ktorá brutálne vyvraždí jeho rodinu a jemu nechá vyrezať jazyk a vypáliť ušné bubienky. Má jediné poslanie – vidieť ju zomierať v bolestiach. Je pre to ochotný urobiť čokoľvek, a tak rozpúta krvavý masaker. Tridsaťtriročný Bill predvádza skutočné akčné majstrovstvo. Nemilosrdne likviduje vojakov, vrahov so sekerou i maskota z reklamy na cereálie.

Talentovaného herca si diváci môžu pamätať z filmovej série It, kde si v roku 2017 zahral ikonické klaunské monštrum Pennywise. Jeho mrazivý výkon zaujal publikum a vyslúžil si aj chválu kritikov. O dva roky na to si svoju úlohu zopakoval v It: Chapter 2 a ešte hlbšie sa ponoril do titulnej postavy. Medzi jeho posledné filmové počiny patria aj John Wick: Kapitola 4 s Keanu Reevesom, The Devil All the Time s Tomom Hollandom a Robertom Pattinsonom, či Atomic Blonde s Charlize Theron a Jamesom McAvoyom. Koncom tohto roka Skarsgård predvedie svoj talent v sérii hlavných úloh. Medzi nimi je aj remake obľúbenej kultovej klasiky Vrana v réžii Ruperta Sandersa po boku FKA Twigs a Dannyho Hustona.

V najnovšej akčnej snímke Boy Kills World, ktorá v distribúcii spoločnosti Bontonfilm práve dorazila na plátna kín, sľubuje Bill Skarsgård strhujúci zážitok plný nekompromisných bitiek a nečakaných zvratov. Zároveň vzdáva hold klasikám žánru od filmov Karate Kid cez Kill Bill a Záťah až po Johna Wicka. Okrem remeselnej zručnosti, s akou striekajú hektolitre krvi na všetky strany a končatiny lietajú vzduchom, nechýba tejto šialenej jazde zmysel pre nadsádzku a ašpiruje na akčnú jazdu roka. 

PR: Radomír Brhlík