World Ski Awards 2023 pre lyžiarske strediská Jasná a Skiareál Špindlerův Mlýn

Najprestížnejšie ocenenie v lyžiarskom biznise – World Ski Awards obhájili na Slovensku a v Českej republike opäť najpopulárnejšie strediská z portfólia TMR. 

Lyžiarske Oscary rozdávala už tradične globálna iniciatíva World Ski Awards. Najlepšie strediská na Slovensku a v Českej republike obhájili svoje prvenstvo po 9-krát v rade.  

Titul „Slovakia´s Best Ski Resort 2023“ získala spomedzi 9 nominovaných stredísk Jasná. „Je to ďalšia skvelá správa pre našich fanúšikov, ktorí sa už nevedia dočkať nielen veľkolepého otvorenia sezóny Winter Jasná Opening, ale aj podujatí svetového formátu – Svetového pohára v alpskom lyžovaní žien a kvalifikácie na Freeride World Tour. Jasná aj do prichádzajúcej sezóny pripravila viacero noviniek, ktoré skvalitnia v prvom rade samotný lyžiarsky produkt a z ktorého budú mať určite radosť všetci lyžiari,“ informoval riaditeľ najväčšieho lyžiarskeho strediska na Slovensku Jiří Trumpeš. V najväčšom lyžiarskom stredisku na Slovensku je v sezóne k dispozícii viac ako 50 km kvalitne upravených zjazdoviek všetkých obtiažností, freeridové zóny dostupné lanovkami, či detský zimný výukový areál. Lanovky majú prepravnú kapacitu takmer 32 tisíc os./hodinu. Samostatnú kapitolu tvorí v Jasnej bohaté APRÉS-SKI, ktoré majú počas celej sezóny v rukách  DJ`s a zaujímaví umelci na Ratrak Stage a v hudobnom klube Happy End.

Titul „Best Czech Skiresort 2023“ získalo najpopulárnejšie české stredisko – Skiareál Špindlerův Mlýn.

„Tešíme sa z toho o to viac, že pre lyžiarov máme pred sezónou skvelé správy a novinky. Tou najväčšou je otvorenie dvoch častí nových zjazdoviek – Lesná a Priehradná, ktoré v budúcnosti – po dobudovaní plánovanej lanovky prepoja obe časti skiareálu, teda Medvědín a Svatý Petr. Spolu s rozšírením jestvujúcich tratí a dobudovaním najmodernejších zasnežovacích systémov to zatiaľ predstavuje investíciu vo výške 300 miliónov Kč. Novú sezónu otvoríme na nabitom programe ORLEN Špindl SkiOpeningu,  na ktorom sa v sobotu 9. decembra predstavia hviezdy ako Monkey Business alebo Tata Bojs,“ informoval riaditeľ Skiareálu René Hroneš.  

Najlepším lyžiarskym strediskom pre rok 2023 sa stal a titul World´s Best Ski Resort získal francúzsky  rezort Val Thorens.

World Ski Awards ™ je prestížna súťaž a zároveň globálna iniciatíva vyzdvihujúca a oceňujúca výnimočné projekty v lyžiarskom cestovnom ruchu. Samotnému vyhláseniu výsledkov predchádza niekoľkomesačné hlasovanie verejnosti a odborníkov z radov lyžiarskeho biznisu, ktorí oceňujú kvalitu zimných stredísk na celom svete, úroveň ich infraštruktúry ako aj rozsah a ponuku ich služieb. Ocenenie sa udeľuje od roku 2013.

PR: Marián Galajda