AC/DC vystúpia na Slovensku. Priprav sa, lístky na veľký comeback hudobnej legendy kúpiš už o pár dní

Legendárna austrálska hardrocková skupina AC/DC, ktorá počas svojej bohatej kariéry predala stámilióny albumov, dnes nadchla fanúšikov po celom svete ohlásením európskeho turné „POWER UP“. V rámci novej koncertnej šnúry, pomenovanej podľa ich posledného štúdiového albumu, ktorý sa dostal na 1. miesto v 21 krajinách, skupina odohrá počas tohto leta 21 koncertov. 

Okrem Nemecka, Talianska, Španielska, Holandska, Rakúska, Švajčiarska, Anglicka, Belgicka, Francúzska a Írska navštívi aj hlavné mesto Slovenska. V areáli Starého letiska v bratislavských Vajnoroch sa kapela naživo predstaví v nedeľu 21. júla 2024. Predpredaj lístkov sa spustí už tento piatok 16. februára 2024 v sieti Eventim, Oeticket a Ticketportal.

Skupina má na konte jeden z najpredávanejších albumov histórie

AC/DC odohrali svoje prvé vystúpenie 31. decembra 1973 v nočnom klube Chequers v austrálskom Sydney. Sú jednou z najvplyvnejších rockových skupín v histórii s viac ako 200 miliónmi predaných albumov po celom svete.

Album Back In Black z roku 1980 je „najpredávanejším albumom akejkoľvek kapely všetkých čias“ a „tretím najpredávanejším albumom akéhokoľvek interpreta“ s celosvetovým predajom 50 miliónov, ktoré stále pribúdajú. AC/DC boli v roku 2003 uvedení do Rock and Roll Hall of Fame a do Siene slávy Music Victoria Awards v ich rodnej Austrálii.

Kapela pokračuje vo vypredávaní štadiónov na viacerých kontinentoch, predáva milióny albumov ročne a generuje streamy v miliardách. Na počesť ich 50-ročného kraľovania vystúpi najväčšia rock and rollová kapela na svete v zložení: gitarista Angus Young, spevák Brian Johnson, gitarista a vokalista Stevie Young, bubeník Matt Laug a novým basgitaristom, ktorý prevezme pochodeň za Cliffa Williamsa. Jeho meno však zatiaľ nebolo zverejnené. 

Organizátorom vystúpenia v Bratislave je SILVI PRODUCTION s.r.o., organizátor hudobného festivalu Lovestream.

Zdroj: Lovestream, SILVI PRODUCTION s.r.o.