Dokument o Karlosovi Vémolovi mieri do kín.Tvorcovia zverejňujú ďalšie exkluzívne zábery

Zápasy MMA sa pohybujú na hranici medzi športom a zábavou, fascinujú davy, priťahujú pozornosť a plnia stránky bulvárnych novín. Karlos Vémola je jedným zo zápasníkov, ktorí pomohli dostať tieto novodobé gladiátorské zápasy do širokého povedomia ľudí v Česku a na Slovensku. Teraz si jeho strhujúci životný príbeh môžete pozrieť na veľkom plátne. 

Film s názvom Karlos vznikal 15 rokov a je plný unikátnych archívnych záberov. Ukazuje, kto Karlos Vémola v skutočnosti je, aký je mimo svetla reflektorov aj odkiaľ sa tento fenomén vlastne vzal.  Dokument Karlos nie je len športovým medailónom, ale filmovým portrétom osobnosti, ktorá zmenila popkultúrny život v Českej republike. Karlos príde do kín 25. januára a tvorcovia krátko pred premiérou zverejňujú finálny trailer plný nových, exkluzívnych záberov z filmu, oficiálny plagát, ako aj ďalšie fotografie z filmu. 

Režisér Michal Samir začal Karlosa nakrúcať pred mnohými rokmi v Londýne, keď bol Vémola ešte obyčajný chlapec z Olomouca, ktorý pracoval ako vyhadzovač v bare a pretĺkal sa životom. Jednou z najatraktívnejších súčastí filmu sú preto unikátne zábery spred 15 rokov, ktoré doteraz nikto nevidel, ako aj fotografie z Karlosovho súkromného archívu. A, samozrejme, zábery z jeho rodinného života a excentrického spolužitia s manželkou Lelou Ceterovou. „Poznáme sa už dlho, intuitívne som Karlosa začal nakrúcať pred mnohými rokmi v Londýne. Takže ho nemáme natočeného ako celebritu, ale ako skutočného chlapca z Olomouca, ktorý sa pretĺka životom,“ hovorí Michal Samir.

Život Karlosa Vémolu bol vždy plný priepastných protikladov – od detstva žil na hrane, na hrane dobrého aj zlého. Ako malý sa bil v uliciach Olomouca, po škole odišiel do Londýna, kde sa živil ako vyhadzovač, preslávil sa ako zápasník, išiel do väzenia, opäť sa preslávil, vypredal O2 arénu a stal sa celebritou. Karlos je film o extrémnej osobnosti v extrémnych časoch. Predstavuje Vémolu nielen ako bojovníka a hrdinu, ale aj ako otca, partnera, nežného milovníka zvierat a zároveň ako tvrdohlavého, nekompromisného človeka, ktorý od svojho okolia často žiada nemožné – aby sa prispôsobilo jeho životnému štýlu a tempu.

„Film je rovnako ako Karlosov život nebezpečnou jazdou, ktorá sa začína v olomouckých Hodolanoch, pokračuje cez kluby na londýnskej periférii a graduje na križovatke, na ktorej sa teraz Karlos ako človek aj ako zápasník vo svojom veku ocitol,“ uzatvára režisér Michal Samir.

Dokument Karlos príde do slovenských kín 25. januára 2024. 

Producentmi filmu sú spoločnosti Bontonfilm Studios, Silk Films a Barletta. Hlavným partnerom filmu je Oktagon, partnerom spoločnosť Progresus Invest Holding. 

Scenár a réžia: Michal Samir, Šimon Šafránek

Kamera: Martin Douba 

Strih: Šimon Hájek

Producenti: Matěj Chlupáček, Martina Štrunc, Ondřej Kulhánek

PR: Lucia Muráriková