Na záver kariéry chce do toho vrhnúť všetko: Český Superman absolvuje MMA premiéru v RFA

Český MMA bojovník Pavel „Superman“ Pilný absolvoval väčšinu svojich profesionálnych zápasoch v organizácii IAF. Tentokrát sa debutovo pod MMA pravidlami predstaví pod hlavičkou RFA, kde bude jeho najbližším súperom Adam Jakubík. 

Vo svojom prvom vystúpení pod Real Fight pravidlami podľahol Maďarovi Pirikovi, ktorý ho na low kicky ukončil v 3. kole. Duel Pilný vs. Jakubík bude súčasťou RFA 15 v Bratislave a prebehne 9. marca. Vstupenky sú dostupné v sieťach Predpredaj.sk a Ticketportal.sk.

Vrcholy kariéry

Počas svojej profi MMA kariéry nastúpil do 12 zápasov, no za najväčší úspech považuje svoje pôsobenie v posotjových disciplínach. „Za svoje najväčšie úspechy považujem 3. miesto v K1 na majstrostvách sveta a 2. miesto na majstrostvách Európy v K1 a karate,” povedal český bojovník.

Napriek tomu, že sa mu v posledných zápasoch v IAF veľmi nedarilo, v súboji so Stanislavom Maškom predviedol ukážkové zmŕtvychvstanie. „Najlepší výkon som predviedol v zápase s Maškom na IAF 5 v Plzni. Podarilo sa mi otočiť celý zápas až v 3. kole a vyhrať ho,“ uviedol Pavel Pilný.

Nedokázal súpera viacej zatlačiť

Keď sa RFA premiérovo predstavila v Budapešti, karta RFA 8 bola nabitá maďarskými prospektmi. Medzi nich rozhodne patril aj Tamás Pirik, ktorý proti Pilnému ťahal za dlhší koniec počas celého zápasu. „Nedokázala som súpera viacej zatlačiť a držať sa mu pri tele,“ pomenoval Pilný najvýraznejší dôvod jeho porážky.

Šanca na reparát a možný koniec

Kariéra profesionálneho bojovníka nemôže trvať večne. Vek človek nezastaví a Pilný cíti, že by duel s Jakubíkom mohol byť jedným z posledných. „Nemám na tento rok žiadne plány. Uvažujem nad tým, že toto je môj posledný rok ako aktívny zápasník,“ načrtol možný koniec.

Ešte predtým ho ale čaká súboj s nebezpečným zemiarom Jakubíkom, proti ktorému môže odčiniť jeho neúspešný debut v RFA. „Beriem ho ako silného súpera, ale najväčšiu budem mať určite v postoji,“ povedal Pilný, ktorý bez ohľadu na priebeh zápasu chce mať na konci zdvihnutú ruku.

„Vôbec netuším, ako bude prebiehať zápas, ale skončí sa pre mňa víťazne,“ doplnil. Vstupenky na RFA 15 si môžete zakúpiť v sieťach Predpredaj.sk a Ticketportal.sk.

PR: Martin Solčan