NAJVÄČŠÍ FESTIVAL ANIMOVANÝCH FILMOV NA SVETE UVEDIE SLOVENSKÚ KRÁTKOMETRÁŽNU SNÍMKU FREE THE CHICKENS

Režisér Matúš Vizár, ktorý za svoj krátky animovaný film Pandy získal ocenenie v Cannes, sa zúčastní so svojim novým filmom Free the Chickens súťaže krátkometrážnych filmov na najväčšom festivale animovaných filmov vo francúzskom Annecy. O úspechu svedčí aj fakt, že film vybrali z vyše 3000 prihlásených snímok. Animovaným postavám prepožičali svoj hlas Matúš Kvietik, Táňa Pauhofová, Lenka Libjaková, Robo Roth či Ján Koleník.

Záchranná misia oslobodenia sliepok z veľkochovu sa skupine štyroch aktivistov nepodarí a následkom toho sú nútení utiecť do nehostinnej prírody. Popritom zažijú kopec hraničných situácií a etických dilem, ktoré vedú k novému poznaniu  – je príroda bezpečné miesto pre zvieratá?

Matúš Vizár je animátor, výtvarník a ilustrátor Denníka N. Študoval na katedre animovanej tvorby pražskej FAMU.  Jeho absolventský film Pandy mal premiéru na 66. festivale v Cannes v sekcii Cinéfondation. V rámci ocenení Český lev bol v roku 2013 nominovaný na ocenenie Magnesia za najlepší študentský film a v roku 2014 na národnú cenu Slnko v sieti v kategórii najlepší animovaný film.

Krátkometrážny animovaný film Free the chickens produkujú filmové spoločnosti nutprodukcia a nuprodukce. Film finančne podporili Státní fond kinematografie, Audiovizuálny fond a Kreatívna Európa MEDIA. 

PR: Michaela Malíková Bejdová