Nový román skvelého autora britských detektívok M.W. Cravena má názov Botanik

Po Bábkovom divadle, Čiernom lete, Kurátorovi a Zóne smrti je tu opäť strhujúce krimi s desivou zápletkou. 

Mike W. Craven je majstrom dobre vystavanej zápletky. Ako kulisy svojich skvelých detektívnych príbehov si vybral malebnú časť Veľkej Británie – Cumbriu. A navyše, ako vyšetrovateľov si zvolil sympatickú dvojicu, detektíva Washingtona Poa a špecialistku na IT technológie, analytičku Tilly Bradshaw. Botanik je piatou Cravenovou knihou, ktorá vychádza na Slovensku, Podľa jeho vlastných slov ide o mysteriózny príbeh, odohrávajúci sa medzi štyrmi stenami. K detektívnej dvojici sa tentoraz výraznejšie pridáva aj patologička Estelle Doylová, ktorú poznáme z predchádzajúcich príbehov. Ako sa spoločne popasujú s vrahom nazývaným Botanik, sa dozvieme na stranách tejto pútavej detektívky. 

Anotácia: 

Patologička Estelle Doylová nikdy nechodila po slnečnej strane ulice, ale nezašla tentoraz priďaleko? Vražda jej otca, ktorý zomrel na následky strelných poranení, vyzerá na prvý pohľad ako jednoznačný prípad. Estelle má na rukách povýstrelové splodiny a v čerstvo napadanom snehu sú iba jej stopy. Od svojho zatknutia povedala len tri slová: „Informujte Washingtona Poa.“

V rovnakom čase travič, ktorého tlač nazvala Botanik, posiela všeobecne známym osobám, ktoré celý národ nenávidí, varovania v podobe básničiek a vylisovaných kvetov. Polícia okamžite prijíma bezpečnostné opatrenia, no zdá sa, že vrah dokáže prechádzať cez steny a beztrestne zabíjať. Pre Washingtona Poa, ktorý neznáša záhady zamknutých izieb, to bude najdlhší týždeň v živote.

Z anglického originálu The Botanist preložila Zdenka Buntová.

Autor hovorí o knihe: https://www.youtube.com/watch?v=8quVQ1g3ZLk

Viac o autorovi: 

M. W. Craven sa narodil v Carlisli, ale vyrástol v Newcastli, kde ako šestnásťročný narukoval do armády. Nasledujúcich desať rokov cestoval po svete a v roku 1995 armádu opustil, aby vyštudoval sociálnu prácu so špecializáciou na kriminológiu a zneužívanie psychotropných látok. Po tridsaťjeden rokoch sa vrátil do Cumbrie, zamestnal sa ako probačný pracovník vo Whitehavene a postupne sa vypracoval na riaditeľa odboru. Po šestnástich rokoch sa rozhodol pre zmenu a stal sa spisovateľom na plný úväzok. Dnes ho k skúmaniu myšlienok zločincov vedú celkom iné dôvody. M. W. Craven je ženatý a s manželkou Joanne býva v Carlisli. 

Kniha vychádza vo vydavateľstve Ikar, počet strán 496, MOC 19,90 eur.

PR: Mgr. Lucia Čarná