Pilotný singel „Motýle“ sa mu najprv sníval. SAMOTAY – nováčik na hudobnej scéne predstavuje svoje debutové EP „Samohygiena“.

Spevák a hudobník Samuel Sleziak alias SAMOTAY vstupuje na slovenskú hudobnú scénu predstavením svojho debutového a vysnívaného EP s názvom Samohygiena. EP obsahuje 5 piesní v štýle alternatívneho „dark“ popu, z ktorého zároveň vychádza aj pilotný singel a lyric video Motýle. 

„EP nesie názov SAMOHYGIENA, čím chcem vyjadriť to, čo pre mňa okrem iného znamenal proces tvorby piesní na tento album. Tvorba hudby je pre mňa takou psychohygienou, a aby to bolo zaujímavejšie, napadlo mi nazvať ho samohygiena, keďže to slovo obsahuje aj moje meno. Snažil som sa do tých pesničiek vložiť ten neporiadok, ktorý som mal v myšlienkach a vyčistiť si prostredníctvom toho hlavu, preto samohygiena. To mi prišlo ako taký hlavný spoločný bod, ktorý je možné nájsť v každej piesni tohto albumu, ktorý vyjadruje výstižne album aj mňa. (dodáva Samo)

Spevák sa v EP vyspieval zo svojich pocitov v oblasti lásky, vzťahov, či dokonca závislostí, čím dáva poslucháčovi doslova srdce a dušu na dlani.

Zaujímavosťou pilotnej skladby Motýle je, že sa spevákovi najprv snívala a hneď po prebudení si ju zapísal.„Pilotný singel Motýle vznikol asi ako posledný z tých na EP. Pôvodne sme uvažovali len nad klavírnou verziou, ale potom som ešte producenta prehovoril, nech skúsi niečo vymyslieť, a nakoniec to vypálilo veľmi fajn, že sa nám to zdalo ako najchytľavejšia vec zo všetkých. Povedal by som, že táto pieseň je o novej čerstvej láske, kedy sú partneri v tej prvotnej fáze zamilovanosti, všetko sa zdá krásne a zažívate tie pocity s motýľmi v bruchu.“ (spomína spevák)

Producentom albumu Samohygiena je Richard Chovan, ktorý Samovi pomáhal pri celej tvorbe jednotlivých piesní. Ako prvú pieseň z albumu nahrali „Odmietam“ približne pred rokom a pol v štúdiu Pulp v spolupráci s Matejom Turcerom, ktorý sa postaral aj o mix a master skladby.Na ďalších pesničkách pracoval spevák už so spomínaným hudobníkom a producentom Richardom Chovanom, ktoré nahrali v Small Music Theatre Studio v Bernolákove. O mix sa postaral Martin Baky a finálny master albumu má na svedomí Boris Sodoma z High Five Mastering.

Čo sa týka vizuálnej stránky EP, tú sme zverili do rúk Adamovi Mogyorosiovi z MOTIONFRAMESTUDIOS, ktorý mi pripravil vizuál pre pilotný singel z EP s názvom Motýle, natočili sme klip pre skladbu Odmietam, vytvoril obal EP a nafotili sme sprievodné fotky. Všetky tieto vizuály boli natočené a nafotené v Prahe, niečo v ateliéri a niečo vonku.

EP je pre mňa osobne splneným snom, za ktorým som kráčal dosť dlho ale postupne som sa k nemu dopracoval, takže som zato veľmi vďačný, jednak sám sebe, že som to nevzdal, a samozrejme ľudom, ktorí mi s tým pomohli. Veľmi sa teším, že sa nám to podarilo dokončiť, a som zvedavý na reakcie ľudí. (dodáva spevák)

EP Samohygiena je dostupné na všetkých digitálnych platformách.Link na lyric video „Motýle“:

Zdroj: Andrea Turčinová