Štefan Repka s Gorals a Viliam Kalman zabávajú v novinke traktorového kolotoča

Známy hudobník Štefan Repka so svojím hudobným zoskupením Gorals predstavuje novinku s názvom Traktor. Líder kapely, ktorý je tiež známy svojím 25-ročným pôsobením v kapele Kollárovci, sa spojil s renomovaným zabávačom a bývalým členom kapely Drišľak Viliamom Kalmanom, aby spoločne vytvorili zábavnú a originálnu skladbu s nápaditým videoklipom traktorového kolotoča.

Kapela Gorals predstavuje hudobné zoskupenie talentovaných hudobníkov z rôznych častí Slovenska, ktorého repertoár tvoria autorské skladby Štefana Repku s umne zakomponovanou tradičnou ľudovou tvorbou. „Vilo sa tiež pred časom vydal vlastnou cestou. Naše chodníky sa pretli a vznikla spolupráca, ktorej výsledkom je nová pieseň a videoklip Traktor. Verím, že potešíme široké spektrum ľudí, či už mladších, starších, v mestách, alebo aj na dedinách. Ako hovorí Vilo, na každom valale, minimálne dvojo – trojo dedinské hviezdy,“ s úsmevom prezrádza spevák Štefan.

Kde je Vilko Kalman, tam je o zábavu postarané a inak to nebolo ani počas nahrávania. „Užili sme si kopec srandy, nakoniec, ako správni východniari sme skončili na salaši,“ teší sa zo spolupráce Štefan. Nahrávanie piesne prebiehalo v StudiuMaky Maroša Matoľáka, bubeníka kapely Gorals, ktorý mal v réžii hudobnú produkciu, mix a master.

Inšpiráciou piesne bola myšlienka traktorového kolotoča, ktorú priniesol Viliam, čím námet na videoklip bol na svete skôr ako samotná skladba. Kľúčovú ideu videoklipu vytvoril kruhový objazd priamo v centre Vranova nad Topľou. Napriek zdaniu slnečného teplého počasia, členovia celého tímu sa museli popasovať s chladnou teplotou okolo 10 stupňov. „Veľká vďaka patrí mažoretkám Varanovia, ktoré napriek nízkej teplote boli ochotné pochodovať toľkokrát, koľko bolo treba. A v neposlednom rade ďakujeme všetkým traktoristom za trpezlivosť, ochotu a naftu,“ s vďakou spomína Štefan.

Okrem nich sa v klipe objavili aj diváci, ktorí prispeli k autentickej atmosfére. Veľkú úctu si získal aj starý podomácky vyrobený traktor, ktorého majiteľ týždeň pred nakrúcaním klipu oslavoval životné jubileum. „Vydržal s nami až do posledného záberu, ktorý sme spravili vo chvíli, keď mu v traktore došlo palivo. Na korbu auta, ktoré ho priviezlo, sme ho museli nakoniec vytlačiť.“ Celkovú atmosféru videoklipu Traktor spája humor, hudba a zábava.

Nakrúcanie a produkciu videoklipu zverili do rúk Mária Stašáka zo Starej Ľubovne, s ktorým spolupracovali už na predošlom klipe k piesni Vianočná prosba s výborným umiestnením v trendoch na Youtube kanáli s 250 tis. vzhliadnutiami za mesiac.

Piesne Štefana Repku si stále zachovávajú svoju popularitu ako interpreta prezentujúceho autorské skladby a aranžmány ľudových piesní, ktoré vznikli ešte počas 25-ročného pôsobenia v kapele Kollárovci. Nadchádzajúci album sľubuje ešte väčší úspech, kde tieto piesne zaznejú v nových úpravách a pribudnú aj spracované goralské piesne. Aktuálne Gorals vyráža na Moravu a na západné Slovensko, kde odohrajú koncerty so známym spevákom a humoristom Frantom Uhrom, ktorý pôsobil dlhé roky v Moravanke.

PR: Michal Neffe