Toporcer dáva pred ďalším zápasom sľub: V marci uvidíte novú verziu Dominika!

Slovenský MMA bojovník Dominik Toporcer v poslednom zápase stratil svoju neporaziteľnosť. Na RFA 14 v Košiciach podľahol Šimonovi Bruknarovi na body, po tom, čo strávil väčšinu zápasu v spodnej pozícii. Tentokrát sa chystá na reparát a návrat na víťaznú vlnu, ktorý môže prísť už 9. marca na turnaji RFA 15 v Bratislave. Vstupenky sú dostupné v sieťach http://Predpredaj.sk a https://www.ticketportal.sk/event/RFA-15-Bratislava.

Nedostal som sa do tempa

Do zápasu s Bruknarom prechádzal Toporcer profi scénou ako nôž po masle. Všetkých súperov ukončil už v 1. kole, no v súboji s českým talentom bola eliminovaná jeho najväčšia zbraň. „Najväčšia chyba bola, že som sa vôbec za 15 minút nevedel dostať do tempa. Bol som zamrznutý a to sa ukázalo na mojom poslednom výkone. Nebol to proste ten Dominik Toporcer, na ktorého sú ľudia zvyknutí,“ okomentoval svoju premiérovú porážku medzi profesionálmi.

https://www.youtube.com/watch?v=nGWD_YCoN8U

Bruknar dominoval predovšetkým vo wrestlingu a kontrole na zemi. Opticky zápas pôsobil, že má voči Toporcerovi váhovú a silovú prevahu, čo však Dominik až tak nepociťoval. „Boli sme váhovo rovnako, necítil som tam nejakú extra silu na zemi v tom tlaku. Neveril som si v stávaní a v technikách, ktoré som mal nadrilované,“ priznal Toporcer.

Dominik nepatrí medzi najväčšie bantamové váhy a do budúcna sa nebráni ani tomu, aby si vyskúšal zápas v najnižšej mužskej váhovej kategórii. „Vyskúšal by som si aj zápas v 57-ke. Síce by som sa trápil, ale určite by som to zvládol,“ načrtol svoj potenciálny prestup o váhu nižšie.

Nová verzia

Prehra s Bruknarom bola Toporcerovou prvou v jeho profi kariére. Dominik si z nej ale ťažkú hlavu nerobí a uvedomuje si, že aj porážky patria k životu. „Neberiem to nejako zle. Každý raz musí prehrať, či už v živote alebo v športe. Nebriem to ako porážku, ale ako ponaučenie, ktoré ma motivuje ísť dopredu a zlepšovať sa,“ povedal Toporcer.

V marci na RFA 15 ho čaká súboj s Kristiánom Nguyenom, pre ktorého to bude premiéra medzi profesionálmi. „Mám tie najvyššie ciele, chcem sa tento rok dostať vysoko. Som na to veľmi dobre mentálne nastavený. V marci uvidíte novú verziu Dominika,“ sľubuje reprezentant Pit Gymu Levoča.

Slovenský bojovník má aktuálne skóre 3-1, pričom všetky výhry zaznamenal pred limitom v 1. kole. V bratislavskej Hant Aréne bude mať možnosť pridať na svoje konto štvrtú výhru a odčiniť prehru spred mesiaca. Či sa mu to podarí, uvidíme už 9. marca. Vstupenky si môžete zakúpiť v sieťach https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/rfa-15-bratislava-2024-03-09/ a https://www.ticketportal.sk/event/RFA-15-Bratislava.

PR: Martin Solčan