V hlave 2 sa stalo najúspešnejším animovaným filmom roka 2024

Animovaný film V hlave 2 zožal cez víkend v kinách obrovský úspech. Získal si záujem obrovského množstva divákov a v roku 2024 zaznamenal najlepší otvárací víkend. Od štvrtka do nedele vrátane naň prišlo vyše 65 500 divákov!

Zároveň ide o najúspešnejší titul od štúdia Pixar v počte divákov za otvárací víkend. Po V hlave 2 nasledovali Hľadá sa Dory s takmer 59 000 divákmi počas prvého víkendu a Autá 3 s vyše 37 000 divákmi.

V pokračovaní mimoriadne obľúbeného filmu V hlave 2 od spoločností Disney a Pixar budú mať diváci opäť možnosť vidieť, čo sa odohráva v hlave teraz už čerstvej tínedžerky Riley. Dejú sa tu veľké veci – v riadiacom centre prebiehajú nečakané stavebné práce, aby sa tu mohli ubytovať prekvapiví noví hostia – úplne nové Emócie! Radosť, Smútok, Hnev, Strach a Nechuť, ktorým sa dlho darilo držať veci celkom pod kontrolou, sa ocitnú v úzkych, keď sa ich spoločnosť zrazu rozrastie o úplne nové nepoznané Emócie – Úzkosť, Závisť, Trapas a Nudu…

Dievčatko Riley sa vracia opäť na plátna, teraz už ako teenegerka konfrontovaná s veľkými zmenami vo svojom mladom živote. S rodičmi sa sťahuje do nového mesta a prostredia, musí si nájsť nové kamarátky, vybojovať svoje miesto v triede, v kolektíve. V hlave nastáva poplach a panika v riadiacom centre a snaha opäť nájsť rovnováhu a spoluprácu s novými návštevníkmi, ktorí sa nám nasťahovali do Rileynej hlavy. Puberta sa môže naplno rozbehnúť. Ešte, že je tu jej obľúbený hokej.

Podľa režiséra Kelseyho Manna bolo pribranie nových Emócií do Rileyinej mysle takpovediac bezproblémové. „Vymyslel som si, že Úzkosť bude hlavnou postavou,“ povedal. „Je to niečo, čo sa naozaj začne objavovať, keď sa staneme tínedžermi – všetci sa s tým môžeme stotožniť. Na začiatku som robil veľa výskumov o tom, čo sa v tomto veku deje v našom mozgu, čo vyvolalo myšlienku o demolačnej guli, ktorá prechádza cez ústredie – hromada robotníkov, ktorí sa tam hrnú a všetko búrajú. Je to renovácia – tak nejako sa cíti tínedžer. Je to chaotické.“Ako to zobrazil v animovanej rozprávke pre celé rodiny, to môžete vidieť už v traileri.

PR: Perla Žinčíková

redakcia PremiumNews