Vlčie maky vydávajú nový album. Tento krát spracovali Goralské piesne, aranžérom albumu sa stal Stanislav Palúch

Po albume Vlčie maky – Podpoľanie a Horehronie prichádza tretí štúdiový album hudobného zoskupenia Vlčie maky – Goralské piesne. Vokálne aranžmá sú postavené na kontraste soulových a folklórnych vokálov.

Doska vychádza pod hlavičkou labelu PJ RECORDS a nájdete na nej spojenie nášho krásneho folklóru a netradičných jazzových aramnžmá.

Práca v štúdiu.  „Samotné nahrávanie albumu sme realizovali na viacero etáp, keďže všetky aranžmá boli vopred znotované. Základná kapela nahrávala na živo tvorili ju stálice tohto projektu a to: Jana Kozáková- spev, Klaudius Kováč – piano, Róbert Ragan Jr. – kontrabas,  basová gitara a Peter Solárik bicie nástroje. Tentokrát som hudobné aranžmá zverila do rúk renomovanému aranžérovi a hráčovi na sláčikové nástroje – huslistovi Stanovi Palúchovi, ktorý pripravil všetky party do nôt a nahral na CD aj husľové party. Vokálne aranžmá si zobral na starosť Peter Dobrík – producent PJ SOUND STUDIO,“ hovorí speváčka projektu Janka Kozáková.

Album prichádza v nových netradičným aranžmá.  „Hľadal som najprv piesne, ktoré ma niečím zaujmú, nechcel som aranžovať známe a mnohokrát použité veci. No a ďalej pokladám za dôležitý nápad, ten počiatočný impulz, ktorý človeku dôjde (alebo nedôjde),  na ktorom sa dá potom vystavať celá kompozícia. Tiež som spravidla dokomponovával intrá, závery a kontrastné časti,“ dodal aranžér projektu Stanislav Palúch.

“Pri nahrávaní skladieb sme išli po čistej hudbe a atmosfére. Album sme sa rozhodli nahrať bez použitia samplerov či iných digitálnych zvukov. Používali sme staré mikrofóny a nástroje,” dodal producent.

Na CD prizvali zaujímavých hostí. „K nahrávaniu som si prizvala skvelých hostí ako Marcel Commendant – cimbal, Peter Dobrík- vokály, Martin Uherek – saxofón, Jozef Vöröš- trombón, Ondrej Juraši- trúbka. Vokálne aranžmá sú postavené na kontraste soulových a folklórnych vokálov, kežde som potrebovala silné goralské hlasy, na CD som si prizvala-   Dievčenskú spevácku skupinu z Hladovky, ktorú tvorí 8 krásnych žien a to: Viktória Harmatová, Rebeka Harmatová, Zlatica Šuvadová, Lívia Ťapajová, Veronika Belopotočanová, Simona Ogielová, Rebeka Ogielová a Magdaléna Hutlasová,“ dodala speváčka Janka.

Aranžmá na tomto albume sú naozaj prepracované do bodky, atmosféru podtrhujú krásne ľudové spevy speváčok z Hladovky a rytmicko-harmonické cítenie aranžéra Stana Palúcha, ktorý nenechal nič na náhodu. „So Stanom Palúchom spolupracujem veľmi rád lebo vie presne čo chce a aký bude výsledok“, dodal bubeník Peter Solárik.

Dramaturgia CD:

1, Kje jo se zašpjyvom

2, Zagnala volky pod Bukovine

3, Po doľiňe čihy vetřik povjyva

4, Spod tego javora voda čece

5, Džeze mi je, džeze

6, A my se idžeme

7, Od poľskyj graňice 

8, Jo by spala

9, Chmotor, chmotru víta

10, Nocovaľi, nocovaľi

 „Naši cieľom bolo prepojiť goralské ľudové piesne s menšinovým žánrom ako je jazz, zaranžovať a vytvoriť tak nové diela, ktoré rozšíria diapazón slovenskej folklórnej a jazzovej hudby,“ dopĺňa manager projektu. 

V auguste roku 2024 sa budete môcť tešiť na ich nové turné, po slovenských mestách. Viac na www.vlciemaky.com.

Členovia zoskupenia:

Jana Kozáková- spev

Stanislav Palúch – husle

Klaudius Kováč- piano

Róbert Ragan Jr. – basová gitara

Peter Solárik – bicie

Viac sa dozviete na oficiálnych stránkach  hudobnej skupiny Vlčie maky www.vlciemaky.com alebo na facebookovej stránke Hudobná skupina- Vlčie maky.

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

PR: PJ SOUND STUDIO s.r.o.