Alensa v Bratislave oslavuje prvý rok od otvorenia a prináša nové značky VÁLLE a LeWish

Spoločnosť Alensa oslavuje prvé výročie otvorenia svojej svojej prvej kamennej predajne na Slovensku. Nachádza sa v rozšírenej časti nákupného centra Eurovea II. Prvý showroom Alensa na Slovensku ponúka zákazníkom viac ako 1 000 okuliarových rámov, výber a doručenie ďalších 15 000 on-line, vyšetrovňu pre meranie zraku a aplikáciu kontaktných šošoviek. Pod jednou strechou tak u tretieho najväčšieho predajcu kontaktných šošoviek, dioptrických a slnečných okuliarov v Európe je pre zákazníkov k dispozícii plnohodnotné očné centrum. 

Showroom v Eurovea si rýchlo získal obľubu medzi zákazníkmi. A to najmä tým, že ponúka komplexný on-line servis od funkcií ako virtuálne zrkadlo, kedy si zákazníci môžu okuliare vyskúšať z pohodlia domova (je to možné využiť aj na predajne), nahrávanie a históriu svojich dioptrických predpisov, ďalej službu domáceho skúšania, kedy si vybraných päť obrúčok môžete vyskúšať doma. Práve fyzická predajňa sa tak pred rokom stala organickým doplnením služieb a prepojením on-line sveta s klasickým kamenným retailom.  

Na predajni si môže zákazník vyskúšať fyzicky až 1 000 modelov okuliarov v cenách od 25 Eur (za okuliarový rám) až po luxusné modely rádovo v stovkách Eur. Ďalších 7 000 dioptrických a 8 000 slnečných okuliarov si zákazníci môžu v showroome vyskúšať pomocou virtuálneho zrkadla na štyroch stanovištiach, kde každý model je prepojený priamo s e-shopom pomocou digitálnych štítkov a QR kódov. Svoje okuliare si taktiež môžete predvybrať v e-shope Alensa.sk a potom si položky, ktoré máte vo svojom účte označené ako obľúbené, na jedno kliknutie „rozsvietiť“ a následnej vyskúšať na predajni. Okrem toho v showroome nájdete aj obľúbené značky ako napríklad Christian Dior, Calvin Klein, alebo Hugo Boss za internetové ceny. 

V  optike môžete nájsť aj vyšetrovňu optometristov, ktorá patrí medzi najmodernejšie na Slovensku. Pre nositeľom kontaktných šošoviek je dobrou správou aj najširší výber kontaktných šošoviek s veľmi rýchlym termínom dodania. 

Nové značky Válle a LeWish

Na slovenský trh vstupujú nové značky slnečných okuliarov a to konkrétne značka VÁLLE a LeWish. Válle je cenovo dostupným variantom k ostatným značkovým okuliarom. Značka LeWish ja zase  prémiovou značkou pre najnáročnejších zákazníkov. Značky VÁLLE a LeWish patria do skupiny privátnych značiek Crullé, Marisio a Kimikado za ktorými stojí spoločnosť Alensa.

O spoločnosti Alensa

Spoločnosť Alensa prevádzkuje viac ako 40 e-shopov s kontaktnými šošovkami, dioptrickými  a slnečnými okuliarmi vo všetkých 25 krajinách Európskej únie, Veľkej Británie, Nórska, Švajčiarska, na Ukrajine, v Spojených arabských emirátoch. V súčasnej dobe patrí vo väčšine krajín kde pôsobí medzi troch najväčších on-line predajcov kontaktných šošoviek a starostlivosti o oči. Na Slovensku prevádzkuje e-shop Alensa.sk. Predáva iba originálne kontaktné šošovky a okuliare dodávané autorizovanými a známymi distribútormi. Aktuálne ponúka on-line viac ako 15 000 okuliarových rámov a na sklade má 99 % kombinácií kontaktných šošoviek. 

PR: Michal Ondrus

redakcia PremiumNews