Ani zďaleka nepôjde o čisto poľský turnaj: RFA v Sosnowieci s masívnou česko-slovenskou stopou!

Po dvoch turnajoch v Maďarsku sa organizácia RFA rozhodla expandovať smerom na sever a v spolupráci s organizáciou ZHS usporiada debutový turnaj v Poľsku. Hlavný zápas zaobstarajú domáci Adrian Dudek a Lukasz Dziudzia, no napriek tomu bude galavečer tvorený vo významnej miere slovenskými a českými bojovníkmi. Turnaj sa uskutoční 25. mája v Sosnowieci a vstupenky si môžete zakúpiť v sieti Eventim.

Šampión Lutterbach opäť v akcii

Onedlho to už bude celý rok, čo sa Joilton Lutterbach naposledy predstavil na pôde RFA. Ako náhradník na poslednú chvíľu úplne vymazal Jakuba Benka a získal tak titul pod Real Fight pravidlami. Tentokrát sa do RFA opäť vráti, no nepôjde o titulový zápas. V súboji s elitným Poliakom Bleszynskim si zmeria sily pod pravidlami boxu v malých rukaviciach.

Po tvrdej porážke je aktuálne ďalšia známa tvár domácej scény Tobiasz Le. Brat promotéra Tomáša Le Syho naposledy na pôde KSW prehral už za 65 sekúnd a v Sosnowieci bude mať príležitosť toto zaváhanie odčiniť v súboji s Dánielom Dávidom Komárom.

Turnaj plný Čechov a Slovákov

Keďže je RFA z drvivej väčšiny česko-slovenskou organizáciou, nezabúda na fanúšikov domácej scény ani pri organizovaní galavečerov za hranicami našich dvoch republík. Spomedzi bojovníkov česko-slovenskej scény je najvyššie na karte postavený Matyas Viszlay, ktorý naposledy na domácej pôde v Košiciach nabodoval Tomáša Špindera.

Františka Bočáňa čaká súboj s Poliakom Adrianom Grzelakom, ktorý doposiaľ ešte stále čaká na svoj premiérový triumf medzi profesionálmi. Česko-slovenskú konfrontáciu prinesie veľmi zaujímavý duel v bantamovej váhe Toporcer vs. Martiník, pričom víťaz tohto duelu bude môcť opäť prehovoriť do bojov o titul.

Ďalší ohlásený zápas je duel Dvořáček vs. Kozák, v ktorom sa Adam Dvořáček pokúsi odčiniť jeho posledný nezdar s Csabom Tóthom. Maďarský bojovník ho knokautoval v 3. kole a Dvořáček neuspel ani v EUROGOLD pyramíde o 30 000 eur, z ktorej musel predčasne odstúpiť. Ako sa mu bude dariť tentokrát na poľskej pôde, zistíme už 25. mája. Vstupenky sú dostupné v sieti Eventim.

PR: Martin Solčan