Belasí v osemfinále Slovnaft Cupu

ŠK Slovan v 4. kole Slovnaft Cupu zvíťazil v Galante 3:0. Belasí postúpili do osemfinále, v ktorom vyzveme Žilinu, termín zatiaľ nie je známy. Po reprezentačnej pauze nás v sobotu 25. novembra čaká ligový duel v Michalovciach. 

Belasí nastúpili bez šiestich reprezentantov, na lavičke bolo pripravené aj kvarteto hráčov z juniorky (Tóth, Habodasz, Mišovič, Božík). V Galante sa hralo v slnečnom počasí, avšak v silnom vetre a náročnom teréne, ktorý sťažoval kombinačnú hru. Prvú šancu mal Tolič, po prieniku zakončil nepresne. V 21. min opäť Tolič strieľal na bližšej žrdi, domáci brankár na dvakrát zasiahol. Tesne pred uplynutím polhodiny dal Sharani pred odkrytú bránu Malikovi, ten však minul. V 33. min sa však už belasí tešili z prvého gólu. Zmrhal na zadnej žrdi vrátil centrovanú loptu pred bránu Kankavovi, a ten hlavou skóroval – 0:1. Krátko predtým museli belasí striedať, Križana, ktorý schádzal z ihriska so zdravotnými ťažkosťami, vymenil Savvidis. Do stopérskej dvojice sa zasunul Agbo, a Savvidis vytvoril stredovú dvojičku s Kankavom. V závere prvého dejstva mali slovanisti ešte jednu dobrú šancu, domáci však odolali.

Naše mužstvo krátko po začiatku druhého dejstva definitívne zlomilo zápas na našu stranu. Najprv Savvidis pekne vysunul Toliča, a ten z prvej uložil loptu k pravej žrdi – 0:2. Zakrátko Tolič peknou loptou vysunul Zmrhala, a ten prudkou strelou nedal brankárovi šancu – 0:3. Belasí si držali náskok, Galanta pohrozila až v 73. min, keď Trnovský výborne zneškodnil Kočíkovu krížnu strelu zblízka. Do hry sa dostali aj všetci mladíci z juniorky, ktorých Vladimír Weiss st. po prestávke postupne poslal na ihrisko. V závere mali belasí ešte ďalšie príležitosti, ďalší gól však už neprišiel. Belasí si bezpečne postrážili postup do osemfinále. 

FC Slovan Galanta – ŠK Slovan Bratislava 0:3 (0:1)

Zdroj: skslovan.com