Blížia sa dušičky, bude dopravný kolaps?

Sčítače intenzít dopravy NDS zaznamenávajú tradične počas dušičiek zvýšený nárast vozidiel na diaľniciach miestami aj o vyše 50% oproti bežným dňom. Ľudia počas sviatkov najčastejšie cestujú v smere z Česka do Bratislavy či z hlavného mesta do Žiliny a na východ Slovenska.

Zvýšený nápor aj po dušičkách

Rovnako treba počítať s nárastom počtu áut na diaľniciach aj po sviatkoch, vlani 2.11. napríklad namerali nárast intenzity o viac než štvrtinu pri návratoch zo Žiliny do Bratislavy a rovnako aj v smere z Bratislavy do Českej republiky.

Diaľničná patrola je pripravená pomôcť

Posádky Diaľničnej patroly poslúžia motoristom v núdzi aj počas dušičiek. Diaľničná patrola je k dispozícii nonstop – 24 hodín denne, 7 dní v týždni a je kompletne vyzbrojená potrebnou výbavou. Neváhajte sa na ňu obrátiť v prípade núdze. Patrolu si privoláte buď prostredníctvom bezplatného čísla 0800 100 007 alebo ešte jednoduchšie – cez mobilnú aplikáciu Pomoc na diaľnici a ViaRest.

Nezabúdajte na diaľničnú známku

„Sviatočným“ motoristom pripomíname, že pri prejazde diaľnicou treba mať kúpenú elektronickú diaľničnú známku. Ak budete jazdiť po diaľnici bez známky, môžete očakávať pokutu. Je lepšie jej predísť, kúpa diaľničnej známky je jednoduchá. Okrem fyzického nákupu na predajných miestach môže motorista využiť aj náš internetový portál alebo mobilnú aplikáciu eznamka.

Zdroj: automagazin.sk