Boxer Martin Prázdný pred ďalším zápasom: V MMA sa už cítim komfortnejšie než v boxe

Český bojovník Martin Prázdný sa premiérovo v RFA predstavil už na turnaji RFA 3, kde pod pravidlami Real Boxing zdolal Gruzínca Gogoladzeho na body. Po neúspešnej účasti v EUROGOLD pyramíde a tesnej prehre s Vitalijm Bojkom nastúpil do svojho prvého profi MMA zápasu.

Aj v ňom však ťahal za kratší koniec. Vo veľmi tesnom zápase na decembrovom košickom turnaji podľahol Adamovi Nagyovi na body. Tentokrát bude mať ostravský rodák šancu na reparát pred vlastným publikom a čaká ho zápas na RFA 16 v Opave. Ten prebehne 13. apríla a vstupenky sú dostupné v sieti Ticketportal.

Po roku opäť v Sliezsku

Posledný turnaj na slizskej pôde RFA 10 sa uskutočnil v Havířove. Prázdný ako jedna z najväčších domácich hviezd vyzval blízkeho kamaráta Lea Brichtu, Vitalijho Bojka. Zápas bol vyrovnaný po všetých stránkach, no napokon dvaja bodoví rozhodcovia ho prisúdili Bojkovi.

„Zápas bol vyrovnaný. Bojko viac tlačil, ale ja som bol presnejší. Myslím si, že som trafil viacej úderov y ten zápas vyhral, čo mi potvrdili aj dvaja uznávaní rozhodcovia. Rozhodnutie ale rešpektujem. Dôležité je, že sme predviedli parádny zápas, ktorý sa divákom páčil,“ spätne ohodnotil súboj na RFA 10.

Prázdný si uvedomuje, že napriek kvalitnému výkonu mohol v zápase urobiť ešte viac. „Určite som mohol byť lepšie pripravený a mať kvalitnejšie sparringy. Bol som v tej dobe trochu vyhorený. V zápase som mal byť aktívnejší a nenechať sa toľko tlačiť. Taktika bola kontrolovať, čo sa mi darilo. Bohužiaľ, na výhru to u rozhodcov nestačilo,“ ohodnotil svoj výkon, keď sa neposledy ukázal na sliezskej pôde.

Teraz už len naplno MMA

Keď sa po EUROGOLD pyramíde Prázdný opäť vrátil k boxu, vyzeralo to, že bude jednotlivé bojové disciplíny striedať. Nič tomu však momentálne nenasvedčuje. „Chcem sa venovať čisto len MMA. Nie je optimálne striedať disciplíny. Stále som v MMA len nováčik a treba sa sústrediť naplno len na MMA.

Myslím, že to bol aj jeden z hlavných dôvodov mojej prehry v Košiciach. Viacej som sa v hlave sústredil na titulový zápas v boxe, ktorý som mal o 3 týždne neskôr. Trénoval som MMA, ale halvou som bol v ďalšom zápase. Podcenil som to a doplatil som na to. Jediný boxerský zápas, ktorý mám v pláne, je obhajoba titulu organizácie Great,“ vyhlásil Prázdný, z ktorého sa už stáva plnohodnotný MMA bojovník.

Komfortnejšie než v boxe

Zároveň je presvedčený o tom, že v súčasnosti mu ide MMA lepšie než box. „EUROGOLD pyramídu som podcenil. Dva roky som mal od MMA pauzu a mal som úplne nulový wrestling. Čisto MMA som trénoval snád len 5 týždňov a nebol som vôbec na takú kvalitu pripravený.
Od tej doby som urobil veľký kus práce, hlavne čo sa týka wrestlingu. To sa ukázalo aj na MČR amatérov v MMA, kde som vo finále súpera nahádzal v každom kole a vyhral na zemi. Myslím si, že sa teraz už cítim komfortnejšie v MMA než v boxe,“ vyhlásil Martin Prázdný, ktorého čaká najbližšie zápas pod MMA pravidlami 13. apríla na RFA 16 v Opave. Vstupenky si môžete zakúpiť v sieti Ticketportal.

PR: Martin Solčan