Ďalšie zemetrasenie na Slovensku. Zem sa triasla opäť na východe

Na východe Slovenska sme počas dnešného dňa zaznamenali opäť ďalšie zemetrasenie. Tentoraz však našťastie patrilo medzi tie slabšie.

Po niekoľkých mesiacoch sa v oblasti východného Slovenska opäť triasla zem. K udalosti došlo o dnes popoludní o 13:54. Podľa aktuálnych dát malo zemetrasenie magnitúdu 3,0.

Zemetrasenie bolo veľmi plytké a vychádzalo z hĺbky 9 kilometrov. Jeho epicentrum bolo 50 kilometrov severne od Košíc a 16 kilometrov severozápadne od Humenného, pri Domaši.

Toto zemetrasenie mohli cítiť obyvatelia blízkeho okolia. Slabé otrasy cítili obyvatelia v okolí Vodnej nádrže Domaša a dokonca aj v Humennnom. V porovnaní so zemetrasením spred niekoľkých mesiacov sú však prejavy oveľa slabšie.

Zemetrasenie s magnitúdou 3.0 sa považuje za veľmi malé až malé zemetrasenie. Dá sa pocítiť, no v drvivej väčšine je bez akýchkoľvek škôd. Nasvedčuje o tom aj dnešný prípad, kedy zemetrasenie zaznamenali seizmogramy a niektorí ľudia.

Silné zemetrasenie pred 4 mesiacmi

Dnešná geologická udalosť opäť upozornila na seizmickú aktivitu v regióne. Len pred 4 mesiacmi sa v tejto oblasti vyskytlo silné zemetrasenie s magnitúdou 4,9.

To spôsobilo na poškodenie niektorých domov v blízkosti epicentra v obciach Ďapalovce či Holčíkovce.

Toto zemetrasenie bolo cítiť stovky kilometrov od epicentra, dokonca záznamy o ňom pochádzajú aj z okolitých krajín. Počet ľudí, ktorí cítili, že sa trasie zem odhadli až na stovky tisíc.

Zdroj: imeteo.sk