Gábor Boráros pred jeho RFA premiérou srší sebavedomím: Nemá žiadnu šancu, budem silnejší než kôň!

Slovensko-maďarský MMA bojovník Gábor Boráros má pred sebou premiéru v organizácii Real Fight Aréna. Na spoločnom galavečeri s IAF v Nových Zámkoch vyzve v strednej váhe Frederica Komuenhu, proti ktorému nastúpi z pozície oveľa skúsenejšieho bojovníka. Boráros nič nepodceňuje a je pripravený 18. mája zaknihovať ďalšie víťazstvo. Vstupenky na podujatie si môžete zakúpiť v sieťach Predpredaj a Ticketportal.

Nemusím chudnúť, budem silnejší ako kôň

Boráros väčšinu svojej kariéry odzápasil vo welterovej váhe, v ktorej bol zvyčajne tým nižším bojovníkom. Tentokrát ide o váhovku vyššie, no napriek tomu výškový rozdiel nebude až taký výrazný. „Teším sa, že nie je taký vysoký, ako som zvyknutý. Teraz je to výhoda, že budeme mať podobnú výšku a teším sa aj z toho, že nemusím toľko chudnúť, lebo pôjdeme 84-ku. Budem silnejší než kôň,“ povedal Boráros pred zápasom s Komuenhom.

Momentálne mu vrcholí príprava na jeho RFA debut, ktorý príde už o dva týždne. „Príprava je stále taká istá. Tvrdo makám každý deň, cez víkendy mám trošku voľno v rámci regeneračného programu. Budem vo veľmi dobrej forme,“ sľubuje slovensko-maďarský zápasník so skóre 20-11-1.

Komuenha nemá žiadnu šancu

Rozdiel skúseností na oboch stranách je v tomto zápase markantný. Zatiaľ čo Boráros má za sebou už 32 profesionálnych MMA zápasov, Komuenha je stále len na začiatku jeho kariéry. Tento nepomer si uvedomuje aj samotný Boráros, ktorý to považuje za rozdielový faktor ich vzájomného merania síl. „Mám oveľa viac skúseností. Predtým som bol ako diviak a vôbec som nerozmýšľal nad tým, ako ísť do zápasu. 

Nemal som žiadnu stratégiu, proste nič. Nebol to dobrý nápad. Mal som síce aj tvrdé zápasy, napríklad teraz naposledy v Rusku, ale nikdy som žiadny zápas nezrušil. Aj keď som bol zranený, aj keď som bol chorý, to bolo jedno. Aj tak som išiel do zápasu a aj z toho som sa niečo naučil, lebo veľmi veľa vydržím, som vytrvalý a nikdy sa nevzdávam,“ vyhlásil Boráros pred zápasom na RFA x IAF Warm Up.

Svojho súpera síce nepozná úplne do detailov, no v jednej veci má úplne jasno. „Podľa mňa nemá proti mne žiadnu šancu. Bude určite pripravený, verí v to, v čo verím aj ja. Obidvaja sme bojovníci a nejdeme do zápasu s tým, že nemám šancu. Ja som ale vydržal oveľa horšie veci a nebojím sa ani toho, že ma trafí,“ Gábor sebavedomo prehlásil pred duelom s Fredericom Komuenhom. Ten sa uskutoční už 18. mája v Nových Zámkoch. Vstupenky sú dostupné v sieťach Predpredaj a Ticketportal.

PR: Martin Solčan