Habana Social Club sa rozlúčia v Bratislave a Nitre

Naposledy sa vydáva Habana Social Club  na veľké koncertné turné po Európe. Takto sa rozlúčia so svojím publikom!

Podľa kubánskej a latinskoamerickej tlače je HABANA SOCIAL CLUB jediným a oficiálnym nástupca skupiny Buena Vista Social Club, ktorý má rovnako veľa chytľavých hitov ako jeho predchodca. Buena Vista Social Club sa so svojím publikom rozlúčila v roku 2014 turné Adios Tour, po ktorom Habana Social Club popularita ešte viac vzrástla. S viac ako polstoročnou históriou niektorí zo zakladajúcich členov Habana Social Club už nežijú, takže súčasná 11-členná kapela sa v priebehu desaťročí niekoľkokrát obnovila, pričom sa k nej pridali mladí virtuózni hudobníci k starším členom. Podľa zakladateľov Francisca Sancheza Ramosa a Rubéna Gonzaleza: “Kubánci sú najdôležitejší ľudia na svete.

Kubánci majú pieseň, ktorá hovorí ku všetkým ľuďom na svete, každý bez výnimky môže cítiť náš smútok a naše šťastie. Toto hudobné dedičstvo si od nás ako interpretov vyžaduje obrovskú pokoru a zodpovednosť.”

Počas koncertného turné ako diváci tohto špeciálneho predstavenia zažijeme kubánsky spôsob života: HABANA SOCIAL CLUB piesne a akustické úpravy niekoľkých latinskoamerických svetových hitov.

Hudobná cesta bude zahŕňať najväčšie kubánske hity Flor palida, Chan – Chan, Bailando, Vivir Mi Vida, El Carneval, Guantanamera, Caballo viejo, Represent Cuba, či Anhelo v podaní Rickyho Martina.

Koncert je určený pre všetky vekové kategórie. 

TS: Anka Olvecká