Najznámejší slovenský foodbloger Martin Pyco Rausch vydal svoju štvrtú kuchársku knihu.

Vo vydavateľstve IKAR vychádza bestseller vegetariánskej kuchyne Treba si variť 

Martin Pyco Rausch je na slovenskej šoubiznisovej scéne už dlhé roky. Svoju kariéru začal ako rozhlasový a televízny moderátor. Teší sa veľkej popularite a už viac ako desať rokov varí zdravé vegetariánske jedlá, bloguje o nich, vytvára video recepty a vydáva kuchárske knihy. Treba si variť je prvou, ktorá vyšla vo vydavateľstve IKAR. Včera ju uviedol do života v kníhkupectve Martinus v spoločnosti svojej odbornej garantky, odborníčky na zdravú stravu, Silvie Horeckej z Terapie jedlom a dizajnérky Jany Drnkovej, ktorá vytvorila grafický koncept knihy. Spolu s nimi odprevadili knihu do života aj generálny riaditeľ vydavateľstva IKAR Marek Néma a zakladateľka Ikaru Gabika Belopotocká. Večerom sprevádzala Pycova dlhoročná kolegyňa z rozhlasového éteru Eva Pribylincová. Kniha Treba si variť je výnimočnou v tom, že všetky recepty nielen vymyslel, uvaril ale aj odfotil Martin Pyco Rausch. 

Anotácia:

Najúspešnejší foodbloger sa vracia s knihou famóznych receptov, ktoré pošteklia všetky vaše chuťové poháriky. Kniha Treba si variť je nabitá najobľúbenejšími receptami, ktoré Martin PYCO Rausch testoval celé roky s viac ako stotisíc ľuďmi, ktorí ho sledujú na sociálnych sieťach. Navyše pridal novinky, rady a zážitky. Nechýbajú odborné poznámky Silvie Horeckej a, samozrejme, ani fotografie, do ktorých by ste sa najradšej zahryzli.Ako PYCO vraví: „Každý rok chcem byť lepší, šikovnejší a kreatívnejší. Od trilógie Moje Jedlo prešlo 7 rokov a chcem, aby hneď po otvorení TREBA SI VARIŤ každý pochopil, kam som sa posunul. Inšpirujme sa navzájom!“

Autor o knihe hovorí tu:

O autorovi:

Martin PYCO Rausch má na konte už tri mimoriadne úspešné kuchárske knihy. Následne sa pustil do videotvorby a jeho recepty na sociálnych sieťach získali viac ako stotisíc sledovateľov. Získal dve prestížne ocenenia Social Awards Slovakia (SOWA) v ankete najobľúbenejších influencerov slovenského internetu. Sám nakrúca aj fotografuje všetky jedlá a dezerty. Teraz sa konečne vracia s dlho očakávanou kuchárskou knihou, ktorá prináša desiatky chutných receptov.

Kniha vychádza vo vydavateľstve IKAR, počet strán 232, MOC 24,90 eur.

Viac sa o knižke dozviete tu:

https://www.bux.sk/knihy/721407-treba-si-varit.html

PR: Mgr. Lucia Čarná