Nezastaví sa ani náhodou: Bombardér Sivák mieri do ďalšieho titulového zápasu

Český bojovník Václav Sivák sa predstaví ako hlavná hviezda turnaja RFA 16 v Opave. Do zápasu sa vracia necelé dva mesiace po jeho debute v KSW, ktorý prebehne koncom februára. Okrem Siváka v titulovom zápase sa diváci môžu na RFA 16 tešiť na Veroniku Zajícovú, Mariána Jakubíka, Adama Króla či bývalého vyzývateľa Patrika Záděru.

Neporazený BadBoy opäť na domácej scéne

Asi márne by sme hľadali väčšiu hviezdu na česko-slovenskej postojovej scéne, než je Václav Sivák. Český BadBoy je medzi profesionálmi naďalej neporazený a nič sa nemenilo ani po RFA 14, kde zdolal húževnatého Nemca Hoppa jednoznačne na body. Duel však tentokrát nebol o titul. Necelý rok po jeho úspešnej obhajobe s Tokhtarovom znovu zabojuje o titul RFA na sliezskej pôde.

Do akcie sa vracia aj Veronika Zajícová, ktorá nevstúpila ideálne medzi profesionálky. Po troch tesných bodových zápasoch má aktuálne skóre 1-2 a pokiaľ sa jej nepodarí nabehnúť späť na víťaznú vlnu, môže to mať pre jej kariéru fatálne následky.

Patrik Záděra sa v RFA predstavil dokopy trikrát a ako porazený odchádzal jedine zo súboja proti Sivákovi. V titulovom zápase niekoľkokrát prežil klinickú smrť a dotiahol zápas do bodového verdiktu. Na svoj skvelý výkon vzápätí nadviazal na turnaji RFA 8, na ktorom zdemoloval Rolanda Tresóa. Po vyše ročnom čakaní na zápas v RFA sa český bojovník predstaví v Opave.

Premiérový triumf v RFA má za sebou aj Marián Jakubík, ktorý po dvoch prehrách Júliom Barretom a Ivanom Klevetsom uškrtil Dávida Tiepa na konci 1. kola. Mašina Adam Król si turnaj v rodnom Sliezsku nemôže nechať ujsť a pred domácim publikom sa pokúsi predĺžiť svoju neporaziteľnosť upraviť skóre na 5 – 0. https://www.instagram.com/p/C2u3dONtiWG/

PR: Martin Solčan